XIQIO Racing Team sa predstaví počas víkendu vo Varšave

V košickom XIQIO Racing Teame si užili iba jeden voľný víkend a opäť smeruje so Škodou Fabia Rally2 evo na ďalšiu rally súťaž, teraz do Varšavy.

Stodesať prihlásených posádok, osem rýchlostných skúšok a samozrejme množstvo zábavy pre všetkých divákov. To všetko ponúka 61. Rajd Barbórka 2023, kde sa fanúšikom predstaví aj súťažná osádka Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu.

„61. Rajd Barbórka 2023 patrí do kategórie posezónnych podujatí. Tu ide hlavne o prezentáciu rally športu, aj keď samozrejme každý sa snaží dosiahnuť aj čo možno najlepší výsledok. Som rád, že Kacper s Jakubom odštartujú aj na tomto podujatí, ktoré má už dlhoročnú tradíciu a zúčastní sa na ňom vždy aj nesmierne množstvo divákov. Určite bude na čo pozerať, veď vidieť na trati viac ako sto súťažiacich je nádhera,“ vysvetlil Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.

61. Rajd Barbórka 2023 sa bude konať už tradične v hlavnom meste Poľska, vo Varšave. Organizátor pre viac ako stovku súťažiacich pripravil trať o celkovej dĺžke takmer stoštyridsať kilometrov. V tomto počte je započítaných aj sedem rýchlostných skúšok + jedna špeciálna, pričom ich súhrnná dĺžka bude viac ako tridsaťdva kilometrov. Štart prvej rýchlostnej skúšky v rámci 61. Rajd Barbórka 2023 je naplánovaný na sobotu (2.12.2023) od 7:30 a posledná, špeciálna rýchlostná skúška odštartuje v ten istý deň od 17 hodiny 30 minúty.

O tom, ako sa darilo posádke Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel a vozidlu Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu vás budeme informovať po skončení podujatia.

Miro Majláth  

Spolupracujeme