Vynikajúci štart sezóny Jantar Teamu a Corentina Starcka

4cb171a6
Foto: Jantar Team

Slovenský Jantar Team a belgický jazdec Corentin Starck majú za sebou úvodnú trojicu, z celkovej štvorice podujatí zaradených do seriálu FIA European Hill Climb Championship.


Foto: Jantar Team

Po minuloročnom debute Corentina Starcka v rámci seriálu FIA EHC, ale aj spoznávaní jednotlivých tratí, odštartoval tohtoročný seriál podujatím v rakúskom Rechbergu. Napriek faktu, že ešte dva dni pred štartom bola trať rakúskeho podujatia posypaná popraškom snehu, samotné preteky sa už jazdili na suchej vozovke. Vozidlo Nova Proto NP01-2 V8 Mugen Tomei, s ktorým Corentin štartuje mu v tomto roku pripravuje Loeb Racing Team fungovalo výborne a Corentin dojazdil v Rechbergu na štvrtom mieste absolútneho poradia a na treťom v triede CN/E2-SC.


Foto: Jantar Team

Seriál FIA European Hill Climb Championship po kračoval druhým podujatím v Španielsku, ale tu Corentin Starck presne podľa plánu ktorý odhalil pred sezónou, neštartoval. A tak sa predstavil až na štarte podujatia v Portugalsku, kde rovnako nezaváhal a v cieli bral tretie miesto absolútneho poradia a druhé v triede.


Foto: Jantar Team

Z Portugalska sa v priebehu uplynulého víkendu presťahoval seriál na Moravu, do Šternberku. Známa trať však neprivítala pretekárov vľúdne, ale poriadnym dažďom. A v tomto duchu sa niesol celý víkend. Zatiaľ čo v sobotu po dvoch tréningových jazdách patrilo štvrté miesto absolútneho poradia, v pretekoch to nakoniec stačilo „iba“ na piate. Dôvodom nebola správna voľba pneumatík, keď Corentin volil mokré pneumatiky, ale kým prišiel na štart a na samotnú trať, tá už stihla obschnúť.

„Nevadí, veď máme za sebou ešte iba úvod sezóny. Ja som hlavne spokojný, že Corentinovi sa podarilo v tomto roku zaradiť medzi TOP jazdcov a jeho vozidlo vďaka tímu Sebastiena Loeba funguje na milión percent. Som spokojný a teší ma, že aj vďaka našim partnerom, ktorým by som sa rád poďakoval, môže slovenský Jantar Team reprezentovať v seriáli FIA European Hill Climb Championship aj v tomto roku,“ zhodnotil Ján Miloň, šéf Jantar Teamu.


Foto: Jantar Team

Corentinovi Starckovi patrí v priebežnom poradí seriálu FIA EHC 2024 v kategórii II v skupine CN/E2-SC po štyroch podujatiach štvrté miesto, pričom od tretieho miesta ho delí iba pár bodov. Ďalším kolom seriálu FIA EHC bude podujatie v nemeckom Glasbachu.

null

Miro Majláth

Spolupracujeme