Vydarená sobota na TODOS Kremnica 2022

Podujatie TODOS Kremnica 2022 má za sebou prvý súťažný deň. V rámci neho sa predstavilo viac ako sedemdesiat jazdcov zo Slovenska, Poľska a Českej republiky.

Nádherná príroda v okolí historického mesta Kremnica, ale aj krásne slnečné počasie prilákalo ku tritisícdvesto metrov dlhej trati množstvo divákov. Kremnica tak po prvýkrát zažila aké je to hostiť preteky automobilov do vrchu.

Spomedzi všetkých prítomných bol na kremnickej trati najrýchlejším jazdcom Poliak Sebastian Stec jazdiaci na Forde Fiesta. Druhé miesto absolútneho poradia bral Slovák Martin Juhás jazdiaci na formule Lola B02/50 a trojicu najrýchlejších uzatváral ďalší Poliak Jedrzej Szczesniak na vozidle Lamborghini Huracan.

V rámci seriálu Dynamax Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky pretekov automobilov do vrchu bral víťazstvo Sebastian Stec, pred Martinom Juhásom a Romanom Baranom na Mitsubishi Lancer.

V prípade seriálu Dynamax Majstrovstvá Slovenskej republiky pretekov automobilov do vrchu 2022 sa z víťazstva tešil Martin Juhás, pred druhým Petrom Ambrúzom na Mistubishi Lancer a tretie miesto absolútneho slovenského poradia vybojoval Zoltán Lovász na Peugeote 306 RC.

Medzi Historikmi sa z víťazstva tešil Čech Miloš Zmeškal jazdiaci na formule Ralt 032, pred slovenským jazdcom Jozefom Kafkom na vozidle VAZ 2101 a tretie miesto obsadil Tibor Hauser na Škode 130 RS.

V seriáli Slovenský kopcový pohár bol najrýchlejší Kamil Surový na Honde Civic. Druhé miesto patrilo Lacovi Mokranovi na Reanulte Clio Sport a tretie Petre Haluškovej na Volkswagene Golf.

Podujatie TODOS Kremnica 2022 pokračuje aj v nedeľu 4.9.2022, kedy prebehne posledné kolo slovenského kopcového šampionátu. Jeho zvláštnosťou bude, že jazdci v rámci neho budú mať možnosť získať jeden a pol násobok zvyčajných bodov. Táto skutočnosť by ešte v niektorých prípadoch mohla zahýbať konečným poradím slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu.