Vydarená sezóna pre Jakuba Šipku a celý AK Motoršport

Bánovčan Jakub Šipka v minuloročnej sezóne debutoval v Slovenskom kopcovom pohári. V  aktuálnom roku svoje jazdecké umenie podstatne vylepšil a výsledkom je víťazstvo v skupine NP2.


Posledný pretekársky víkend Slovenského kopcového pohára sa konal na podujatí TODOS Kremnica 2022. Ako trať poslúžila cesta medzi mestom Kremnica a obcou Kremnické Bane, pričom jej dĺžka bola 3200 metrov. Po štarte široká trať s jedným retardérom a nie veľmi zložitými zákrutami, neskôr úzka technická trať s množstvom náročných zákrut. Ak ku tomu pripočítame nedeľný dážď, treba konštatovať, že preteky vôbec neboli také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdalo. Jakub Šipka spoločne s Hondou Civic TypeR ich však bez problémov zvládol.

„Nie je to niečo čo by som mal rád, je to strašne rýchle a rovnako ako v Novej Bystrici, tak aj tu som mal strach, čo to vlastne bude. Nakoniec to nebolo také zlé. Sobotňajšie tretie miesto a nedeľné piate beriem všetkými desiatimi. Išlo mi hlavne o to dôjsť, keďže som bojoval o celkové prvenstvo v skupine NP2. Ak by mi niekto pred sezónou povedal, že dojazdím sezónu ako víťaz skupiny, asi by som ho vysmial. Podarilo sa a je to pre mňa neskutočné umiestnenie a veľmi si ho cením. Moja radosť je ešte znásobená aj tým, že aj Kamilovi Surovému sa s našou druhou tímovou Hondou podarilo vyhrať svoju skupinu NP1 a tým zabezpečiť pomyselné double pre náš tým AK Motoršport. Ďakujem všetkým naším partnerom za podporu, všetkým členom nášho tímu, ale aj kolegom jazdcom, ktorý vytvorili neskutočnú partiu ľudí vďaka, ktorej som sa nesmierne tešil na každý jeden pretekársky víkend. Vznikla tu perfektná skupina ľudí a bola radosť s nimi pretekať a tráviť čas v depe alebo hore v cieli. Rád by som toto víťazstvo venoval hlavne mojej manželke, ktorá ma celú sezónu podporovala a motivovala, ale aj organizačnému tímu z Bánovského motoršportu a ich partii traťových komisárov. Pretože keby nebolo ich zodpovednej roboty, tak by sme nejazdili tu a ani na ďalších domácich kopcoch,“ zhodnotil Jakub Šipka.


Sezóna pretekov automobilov do vrchu je za nami. Bola náročná, pekná, zaujímavá a všetci sme mali možnosť zažiť v nej aj nové veci. Pre Jakuba by v tomto momente mala sezóna končiť, takže necháme sa prekvapiť, či už svoje auto zavrie do garáže, alebo sa ešte niekde divákom predstaví. A čo bude budúci rok ? To v tomto momente asi nevie ani otec čakateľ, všetko sa ukáže až po narodení dieťaťa.

Miro Majláth  

Spolupracujeme