Vydám zo seba všetko, vraví Mičko pred Slovakia Ringom

Druhým podnikom aktuálnej sezóny atraktívnej série Porsche Sprint Challenge Central Europe bude podujatie na Slovakia Ringu. Na domácej pôde nemôže chýbať ani slovenský pretekár tímu LAMA RACING, Braňo Mičko.


Bolo to práve na Slovakia Ringu, kde vlani dubnický pretekár prvýkrát štartoval v tejto zaujímavej sérii.

„Ešte dnes cítim to vzrušenie, keď si spomeniem, ako som prvýkrát usadol do kokpitu nádherného Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport,“ otvorene priznáva Braňo. „Oproti mojim predošlým skúsenostiam zo súťaženia na pretekoch automobilov do vrchu a na rely to bolo zrazu niečo úplne nové. Bol som nesmierne šťastný! Ako malý chlapec, ktorému dali novú hračku, no na druhej strane som pociťoval aj obrovskú zodpovednosť a rešpekt. Vedel som, že stojím úplne na začiatku a čaká ma obrovský kus tvrdej a poctivej práce. Dnes už síce mám za sebou prakticky celú sezónu a Slovakia Ring bude mojim siedmym súťažným víkendom, no pocit zodpovednosti a patričný rešpekt mi zostali.“


Ani v tretej sezóne mladej série Sprint Challenge Central Europe promotéri slovenský okruh nevynechali. Vlani náš Ring otváral skrátenú sezónu a  pripravil štartujúcim náročné premenlivé podmienky. Tentoraz to však vyzerá na stabilné pekné letné počasie.

„Mám radosť, že zasa budem pretekať pred domácim publikom. Veď doma, je stále doma. Na druhej strane musím povedať, že charakter slovenskej trate mi príliš nesedí. Oveľa bližšie je mi klasický Red Bull Ring, či Salzburgring. Podmienky sú však pre všetkých rovnaké a ja zo seba vydám na domácej trati úplne všetko, aby som ukázal, čo som sa za ten rok na okruhoch naučil a aby som potešil všetkých, ktorí mi držia palce a podporujú ma. Ich podporu si veľmi vážim,“ vraví pretekár tímu LAMA RACING, ktorý na ostatných pretekoch v Rakúsku svojou jazdou v šprinte nadchol športového riaditeľ série Roberta Lechnera tak, že ho nazval „The Man of the race“.


Po vydarenom úvodnom podniku, na Red Bull Ringu, Mičkovi  patrí tretie miesto v priebežnom poradí série v kategórii GT4 ProAM. Domáce podujatie Dubničanovi ponúka šancu si túto pozíciu ešte vylepšiť. Súťažný víkend začína už v piatok 11. júna, tréningovými jazdami. Do pretekov potom Mičko vyštartuje o deň neskôr. Sobotňajší harmonogram začína kvalifikáciou a na poludnie sú na programe dva šprinty. Pretekár tímu LAMA RACING, so štartovým číslom 3, by sa mal predstaviť v úvodnom šprinte. Vyvrcholením víkendu bude vytrvalostný závod, v ktorom sa v kokpite vystriedajú dvaja piloti. V Rakúsku zdieľal Mičko kokpit s nováčikom Heinzom Swobodom. Uvidíme, kto doplní Slováka v kokpite na domácich pretekoch.


Ľuboš Kašický


Spolupracujeme