V štvrtej etape berie Juraj Varga šieste miesto

DKR23_IN09354
Foto: MM Photo

V priebehu štvrtej a piatej etapy Raly Dakar 2023 čaká na súťažiacich bývanie v jednom bivaku, ale aj dvojica súťažných dní v okolí mesta Hail.

Štvrtá etapa Rally Dakar 2023 sa konala západne od saudskoarabského mesta Hail. V rámci nej museli súťažiaci absolvovať meraný úsek o dĺžke štyristodvadsaťpäť kilometrov, ale aj stoštyridsaťosem kilometrov spojovacích úsekov. Aby to nebolo jednoduché, všetci ktorý chceli v tejto etape uspieť nesmeli vynechať ani osem waypointov rozmiestnených na trati. Druhou podmienkou na dobré umiestnenie bolo, aby celú trať absolvovali v čo najrýchlejšom čase. Slovákovi Jurajovi Vargovi jazdiacemu v kategórii Quad sa to podarilo na šiestom mieste.

„Dnešná etapa bola v podstate skoro celá piesková s množstvo dún. Išli sme v skupinke celá prvá šestka. Potom nám síce prvý trochu odišiel a ostalo nás spolu celkovo päť, čiže sú medzi nami minimálne časové rozdiely. Išli sme v podstate skoro stále vo vláčiku. Na trati boli dnes väčšie duny, ktoré boli ťažšie na výjazd. Ale bolo to zaujímavé a páčilo sa mi to. Čo sa týka technika, tá fungovala bez problémov,“ opísal štvrtú etapu Juraj Varga.


Foto: MM Photo

Dnešné šieste miesto posunulo Juraja Vargu v priebežnom absolútnom poradí kategórie Quad už na siedme miesto. Rally Dakar 2023 sa ale skladá z celkovo pätnástich súťažných dní, čiže do cieľa je ešte veľmi ďaleko. Zajtrajšia piata etapa sa bude konať opäť v okolí mesta Hail, pričom trať bude situovaná v tomto prípade severným smerom od mesta. V rámci nej absolvujú účastníci najznámejšej súťaže na svete šesťstoštyridsaťtri kilometrov, z ktorých bude tristosedemdesiattri meraných. Organizátor v nej sľubuje jazdcom opäť iba piesok, piesok a zase len piesok. Samozrejmosťou budú aj väčšie, či menšie dunové úseky, ale hlavne na čom bude asi najviac záležať, zvládnuť v tejto pieskovej pustatine navigáciu.

Miro Majláth


Spolupracujeme