V Monze opäť 4. miesto

03335c3d-c42a-b2a8-d439-c21ef4f698ab

Slovenský pretekársky tím ARC Bratislava skončil v pretekoch 6h Monza v rámci Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIA WEC na 4. mieste v kategórii LMP2 Pro/Am. Posádka žltého prorotypu Oreca 07-Gibson s číslom 44 - Miro Konôpka, Mathias Beche (SUI), Tijmen van der Helm (NED) - po štarte z pole position doplatila na dva tresty prejazdu boxovou uličkou a smolu pri pitstopoch.

Preteky rozbiehal Miro Konôpka, ktorý mal za úlohu vyhnúť sa kolíziám v prvých dvoch šikanách okruhu v Monze, ktorý tento rok oslavuje storočnicu. To sa mu aj podarilo a po hodine odovzdával auto Švajčiarovi Becheovi. No potom prišli dva prísne tresty prejazdu boxovou uličkou, čo na tejto úrovni znamená koniec nádejam na dobrý výsledok.

„Stevardi boli prísni, no musíme to rešpektovať,“ zhodnotil po pretekoch Miro Konôpka. „Po výbornej kvalifikácii, keď sme získali prvé miesto na štarte v našej triede Pro/Am, sme možno očakávali viac, no keď sa pozrieme na úroveň týchto pretekov a konkurenciu, aká proti nám stojí, tak je to tak trochu zázrak, že sme medzi nimi a nekončíme poslední.

V zaujímavých pretekoch nebola núdza o dramatické momenty a slovenský tím napokon dokončil na 14. mieste z 38 štartujúcich posádok. V hodnotení LMP2 to bolo solídne 11. miesto.

Šampionát FIA WEC pokračuje o mesiac v japonskom Fudži, no ARC Bratislava tam pre logistickú náročnosť štartovať nebude. Rozlúčkou s Majstrovstvami sveta pre slovenský tím bude osemhodinovka pod umelým osvetlením v Bahrajne na začiatku novembra.