Úspešná účasť Lukáša Lengera a jeho tímu na Rallysprint Kopná

Nováčik v majstrovstvách Slovenska v rally Lukáš Lenger a jeho tím úspešne absolvovali svoju prvú súťaž mimo hraníc na Rallysprinte Kopná. V rámci príprav na túto veľkú výzvu tím podstúpil komplexnú údržbu auta, vrátane dôkladnej kontroly každej súčiastky. Okrem toho tím absolvoval testovacie jazdy na letisku, kde merali a porovnávali všetky hodnoty s Gabim Tamášom z GTengines. "Čo iné nám ostávalo, zbalili sme veci do dodávky a hor sa na Kopnú." povedal Lukáš. 

Pocity pred súťažou boli zmiešané, bol aj stres, avšak po odchode z domu nervozita opadla. Tím sa tešil z prvej medzinárodnej súťaže.

"Bola to pre nás veľká česť a výzva ísť prvý veľký pretek za hranicami.“


Samotná jazda bola plná nových skúseností a výziev, pričom tím musel čeliť aj menším poruchám.

"Boli to pre nás prvé ostré km s novým motorom a brzdami, tak prvé dve rýchlostné skúšky sme šli opatrne. Boli to predsa náročné rýchlostné skúšky, kde sme dôkladne preverili naše auto. Postupne sme zrýchľovali a užívali si každý kilometer jazdy." povedal Lukáš Lenger.


Posádka LL racing teamu bojovala počas rally aj s poruchou poloosi. Napriek tomu, vďaka úsiliu a pomoci Peťa Kočiša, sa im podarilo auto opraviť v poslednom servise a súťaž úspešne dokončiť.

Zo 144 štartujúcich, posádka Lenger - Zavadsky dokončila Kopnú na krásnom 77 mieste celkovo. V celkovom hodnotení MMSR obsadili 19. miesto a 2. miesto v triede 15. Škoda len tej malej účasti v triede 15 - tam štartovali len 2 posádky. Lengerovi so Zavadskym konkurovali na rovnakom aute iba Kecer s Ivanom.


Lukáša Lengera sme sa opýtali na prvotné pocity a rozdiely medzi rally na Slovensku a v Česku.

"Po príjazde na preteky ma zaskočilo iba to, že sme nemali miesto na servisnú zónu. No po pár minútach bol problém vyriešený a už sme mohli rozkladať veci a potrebné vybavenie. Ostatné veci ako administratívne a technické preberanie boli super zorganizované a všetko išlo podľa plánu. Organizácia bola fakt vymakaná. Je vidieť, že sa organizátori na rally dlho a kvalitne pripravovali.“


V záverečnom hodnotení Lukáš zdôraznil cennosť získaných skúseností a kilometrov, z ktorých si tímový kolektív môže veľa zobrať a posunúť sa ďalej. Dodal aj sľub, že s odhodlaním a spoločným úsilím sa budú snažiť dosiahnuť víťazstvo.

"Pre mňa s Adamom nám to dalo veľa. Okúsili sme si boj s veľkými chlapcami a poriadne sme otestovali auto. Boli to pre nás cenné kilometre s ktorých sme si veľa zobrali." dodal Lukáš. 

Celý LL racing team sa chce touto cestou poďakovať všetkým sponzorom a všetkým podporovateľom, ktorí ich podporili a pomohli im v ceste za úspechom na Rallysprinte Kopná 2024. Lukáša Lengera uvidíme už o pár dní na 51. LIQUI MOLY Slovakia Rallye Tatry 2024.

Michal Tiňo

Spolupracujeme