Úspech Spišiakov v Šternberku

Jeseniky_2020_032 dusek
Foto: František Dušek

Mladý spišskonovoveský tím LS RACING štartoval uplynulý víkend na silno obsadenej automobilovej súťaži na Morave. Posádka Jalč – Kocúr priviezla domov ďalšie pekné umiestnenie.

Ešte pred ohláseným dvojtýždňovým uzatvorením všetkých športových podujatí v Českej republike stihli u našich západných susedov odjazdiť automobilovú súťaž Rally Morava 2020. Tá bola zaradená do série českého Rallysprintu, ako štvrté podujatie sezóny, a medzi takmer stovkou štartujúcich posádok sa našlo aj niekoľko Slovákov. 


Slovenskú vlajku najvyššie držali Spišiaci Marek Jalč a Tomáš Kocúr, ktorí so svojou Hondou Civic Type-R vyjazdili tretie miesto v Pohári usporiadateľa. „Bola to veľmi pekná súťaž,“ usmieva sa spokojne Marek Jalč. „Pre nás úplne neznáma na nových tratiach, ktoré boli viac rýchle, ako technické. Usporiadateľom sa podarilo poskladať zaujímavé úseky a súťažné posádky si to naozaj užili.“ Veľký ohlas medzi štartujúcimi mal, na naše pomery nezvyčajne dlhý, pätnásť kilometrový úsek Jílová – Tepenec. „Tento úsek nám sadol. Vyžadoval si viac koncentrácie a pripomínal skôr staršie časy, keď sa jazdili dlhšie úseky, než je dnešný trend,“ pokračuje Marek. 


Foto: František Dušek

A práve tam spišská posádka postavila silný základ svojho pekného výsledku, postaveného na sústredenej vyrovnanej jazde. „Ani nám sa však nevyhli drobné problémy. Hneď v úvode nám „štrajkoval“ intercom, no vyriešili sme to a zvyšok súťaže sme už s technikou nemali žiadne starosti,“ približuje priebeh pretekov pilot spišskonovoveského tímu LS RACING. „Pred druhou sekciou hrozila zmena počasia. Otázka znela prezuť, či neprezuť pneumatiky. Bola to lotéria, ktorú hrali všetky štartujúce posádky. Neskôr sa ukázalo, že my sme neprezuli správne. Podmienky sa nezmenili a trať zostala suchá. Aj napriek tomu sme však napokon dokázali dôjsť do cieľa na peknom mieste.“ 

Po víťazstve vo Veľkých Zlievcoch je pohárové tretie miesto v silno obsadenej automobilovej súťaž v Šternberku ďalším pekným výsledkom pre spišskonovoveský tím a jeho posádku Marek Jalč a Tomáš Kocúr. „Mám radosť z toho, že sme svojim umiestnením mohli zasa pekne reprezentovať Spiš a náš tím LS RACING. Verím, že sme potešili našich fanúšikov a partnerov, ktorým sa chceme aj takto poďakovať za ich pomoc a podporu. Veľmi si to vážime,“ uzatvára Marek Jalč.


Foto: František Dušek

Pokiaľ ide o ďalšie plány spišskonovoveského tímu, tak tie výrazne zasiahla nová pandemická situácia. Predpokladané štarty v Českej republike sú nateraz úplne vylúčené, a rovnako to teraz vyzerá aj na Slovensku. Otvorený zatiaľ zostáva štart na Halloween Ronde v San Marine, kde by so Škodou Fabia R5 mohol štartovať Ivan Mutňanský. Aj toto rozhodnutie však bude záležať od ďalšieho vývoja ohľadom epidémie koronavírusu. 

Ľuboš Kašický

Spolupracujeme