Spojenie automobilových pretekov a cyklistiky

Pri prečítaní nadpisu článku ste si možno okamžite povedali, že čo je toto za nápad. Toto sa však udeje v rámci podujatia Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022.


Predposledný víkend zasvätený seriálom Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu bude asi trochu iný ako boli tie predchádzajúce. V prvom rade je to staro-nová trať, na ktorej nejazdilo možno deväťdesiat percent z dnešných jazdcov. V druhom rade pripravuje organizátor niekoľko rôznych súťaží, ale aj atrakcií pre divákov. Jednou z nich je aj spojenie pretekov automobilov do vrchu a cyklistických pretekov Kysuce - Orava. Stane sa tak v sobotu, počas obednej prestávky, medzi dopoludňajšími tréningovými a popoludňajšími súťažnými jazdami. Toto spojenie určite ocenia aj diváci, ktorých by sa okolo trate mohlo zhromaždiť množstvo.


Čo sa týka samotného podujatia Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022, organizátor už v podstate finišuje na posledných prípravách. Prihlasovanie účastníkov je rovnako spustené, pričom aktuálny stav prihlásených môžete sledovať na web stránke http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Je pravda, že prihlásení pribúdajú pomalšie. Možno je to dané dovolenka, možno iba samotnými jazdcami, keďže v poslednej dobe hlavná vlna prihlasovaní prichádza až v posledných dňoch prihlasovania. Pre istotu pripomíname, že prihlasovanie končí dňa 9.8.2022 úderom polnoci.


Veríme, že aj táto nová informácia ohľadom spojenia dvoch športov pritiahne k trati spájajúcu Novú Bystricu a Oravskú Lesnú množstvo fanúšikov oboch športov. 

Podujatie Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 odštartuje v dňoch 13. – 14.8.2022.

Miro Majláth
tlačový tajomník
Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022   

Spolupracujeme