Slovenský Jantar Team pokračoval cez víkend na troch rozdielnych podujatiach

DSC_0328
Foto: Jantar Team

Slovenský Jantar Team opäť prežil poriadne náročný víkend. Jeho jazdci sa zúčastnili hneď troch samostatných podujatí.

Iba týždeň po rallysprinte Kopná pokračovala rally skupina Jantra Teamu na Šumave. Tu sa s vozidlom Ford Fiesta Rally3, s ktorým pred týždňom jazdil Jan Černý, teraz predstavila posádka Filip Kohn – Tomáš Střeska. V rámci veľmi náročnej súťaže predviedla spomínaná dvojica nádherný výkon, ktorého výsledkom bolo druhé miesto v triede RC3, ale aj osemnáste miesto v skupine divize 1 a dvadsiate druhé absolútneho poradia.


Foto: Jantar Team

Druhá posádka, rovnako štartujúca vo farbách slovenského Jantar Teamu, čiže Kryštof Zpěvák a Pavel Fuksa s Fordom Fiesta Rally4, rovnako výborne odštartovala a v priebežnom poradí sa až do ôsmej rýchlostnej skúšky držala na druhom mieste v triede RC4 II. Žiaľ v deviatom úseku ich zradil motor, následkom čoho bolo odstúpenie zo súťaže.

Počas víkendu pokračoval aj seriál českých majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu v Náměští nad Oslavou. Tu slovenský Jantar Team reprezentoval mladý jazdec Štěpán Mlejnek na vozidle Seat Ibiza GTi. A treba povedať, že napriek faktu, že Štěpán sa v pretekoch automobilov do vrchu iba zohrieva, jeho výkon bol viac než dobrý o čom hovoria aj dve štvrté miesta v skupine 5.


Foto: Jantar Team

Poslednou súťažou, kde sa slovenský Jantar Team v priebehu prvého májového víkendu predstavil bola poľská súťaž Cross Country. Tu v rámci príprav na Rally Dakar 2023 Andrzej Stryczynski vybojoval tretie miesto.

„Musím povedať, že to bol poriadne náročný víkend. Trojica samostatných podujatí v priebehu dvoch dní, to je naozaj poriadna zaberačka hlavne čo sa týka logistiky. Našťastie toto už máme u nás v Jantar Teame poriadne upratané a všetci vedia čo robiť. Ak by som mal zhodnotiť víkend po stránke jazdeckej, povedal by som, že bol (takmer) dokonalý. Všetci podali perfektný výkon, jediné čoho mi je ľúto, je porucha ktorá postretla Kryštofa Zpěváka s Pavlom Fuksom, ktorí až do okamihu poruchy išli fakt super. Výborný výkon predviedli aj Filip Kohn s Tomášom Střeskom, ako aj v Náměští Štepán Mlejnek a veľmi potešilo aj tretie miesto Andrzeja Stryczynkého z Poľska. Všetkým patrí môj veľký obdiv a veľká vďaka. Rovnako som vďačný partnerom Jantar Teamu, bez nich by sme tento šport robiť jednoducho nemohli. Už sa teším na ďalší víkend na pretekoch,“ povedal po víkende Ján Miloň, šéf Jantar Teamu.


Foto: Jantar Team

Janko povedal, že sa teší na ďalší víkend na pretekoch. Kde a s kým to bude vám prezradíme nabudúce.

Miro Majláth  

null
null

Spolupracujeme