Slovakia Rallye Tatry sa určite uskutoční, štart už za tri týždne!

Termín konania najstaršej slovenskej rally 49. SLOVAKIA RALLYE TATRY 2022 už hlasno klope na dvere. Významný motoristický podnik pod Tatrami sa uskutoční v posledný májový víkend v termíne 26. - 29. mája s tradičným centrom v Poprade. Celý organizačný výbor pracuje na plné obrátky a prípravy na rally finišujú. Pripravená je dvojdenná náročná súťaž v rámci FIA CEZ Majstrovstiev zóny strednej Európy a Majstrovstiev Slovenska v rally. Jedna z etáp tatranskej rally sa vracia po piatich rokoch na ťažké rýchlostné skúšky v oblasti Gemeru a po dvojročnej covidovej pauze sa pôjde aj atraktívny mestský okruh ActiveAuto v Poprade.


Viac ako tri týždne pred slávnostným štartom, ktorý bude v piatok 27. mája od 17.15 h pred OC Forum na Námestí Sv. Egídia, hlásia usporiadatelia z AOS klub Poprad, že súťaž sa v posledný májový víkend stopercentne uskutoční.

„Chceme uistiť všetky súťažné posádky a tímy nielen zo Slovenska, že aktuálny 49. ročník tatranskej rally sa uskutoční a súťaž nie je v žiadnom prípade ohrozená, či dokonca zrušená. Máme s predstihom na stole všetky povolenia na uskutočnenie súťaže a jednotlivých rýchlostných skúšok. Finančný rozpočet rally sa nám podarí pokryť a súťaž je organizačne plne zabezpečená vrátane pripraveného sprievodného programu. Jediné, čo by nás mohlo ohroziť a čo nemožno zo strany organizátora ovplyvniť, je iba živelná pohroma alebo rozšírenie vojnového konfliktu mimo územia Ukrajiny. A to pevne veríme, že sa nestane,“ povedal Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ rally.


Uzávierka prihlášok pre súťažiacich je stanovená na nedeľnú polnoc 8. mája. Usporiadatelia evidujú štyri dni pred uzávierkou viac ako päťdesiat prihlásených. V okolí Popradu, Spišskej Novej Vsi a Dobšinej sa objavia prioritní jazdci ASN Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC), Lukáš Lapdavský (Škoda Fabia R5), Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer Evo VI), ďalej Karel Trněný z Českej republiky (Ford Fiesta R5), Vladimír Hanuš (Hyundai i20 R5), Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta Rally3), Dominik Benček (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto) a ďalší. V hodnotení dvojkoliek sú medzi prihlásenými už Kamil Švec, český jazdec Jiří Pohlídal (obaja Peugeot 208 R2), Martin Koiš (Ford Fiesta R2T), Martin Narovec z Českej republiky (Ford Fiesta Rally4), Ľuboš Búš (Honda Civic Type R) alebo Mário Grumich (Škoda Fabia).


Do hodnotenia Majstrovstva Slovenska historických automobilov sa prihlásili napríklad Lukáš Klust (Škoda Favorit 136L/A), Marián Buschbacher (Audi Coupe Quattro) a Štefan Vancík (LADA Samara). V hodnotení Slovenského rally pohára evidujeme už takmer dvadsať prihlášok. Na čelné priečky pomýšľajú Ladislav Mokráň (Renault Clio Sport), Tibor Nagy (Subaru Impreza), Patrik Kecer (Ford Fiesta ST150), Miroslav Košč (Peugeot 206 RC) a ďalší. Do uzávierky prihlášok zostávajú posledné štyri dni. Súťažiaci sa prihlasujú vyplnením elektronickej prihlášky na stránke www.sams-asn.sk.


Ďalší spravodajský servis v rámci 49. Rallye Tatry Slovakia 2022 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
49. Slovakia Rallye Tatry 2022

Spolupracujeme