Sezóna Mikiho Čambala zakončená víťazstvom v Kremnici

Miki Čambal po odskočení si do triedy 4b v Novej Bystrici sa Miki Čambal v rámci podujatia TODOS Kremnica 2022 vrátil do skupiny 5 a triedy 5a. A vyplatilo sa.


Trať postavená na ceste medzi mestom Kremnica a obcou Kremnické Bane, na ktorej sa konal posledný pretekársky víkend tohtoročných kopcových majstrovstiev ešte nikdy nebola zaradená so slovenských majstrovstiev. To znamenalo, že nikto netušil aké nástrahy novovytvorená trať skrýva. 


V sobotu, za pekného slnečného počasia, podporovaný množstvom fanúšikov, ktorí sa okolo trate zbehli, Miki spoločne s Citroënom Saxo VTRS na suchu vybojoval druhé miesto v triede 5a, ale aj druhé miesto v skupine 5.

„Vysvetlenie prečo štartujem v triede 5a je jednoduché. Tento rok sa zase zmenili predpisy a aby som mohol zostať v triede 5a som musel auto dovážiť a znížiť otáčky motora a potreboval som si vyskúšať, či je chyba v aute, alebo vo mne. Na Novej Bystrici sme auto vrátili do pôvodného stavu a štartoval som v triede 4B a auto fungovalo famózne, tak ako predtým. Zistil som, že tie úpravy autu neprospeli a tak tu som zase auto upravil pre triedu 5a, len kvôli bodom. Čo sa týka samotného kopca, táto trať je nová, je extrémne rýchla, čo týmto našim autám, nizko objemovým veľmi nevyhovuje. Silné turbo autá nás na tej rovine pobijú, ale kopec je veľmi zaujímavý. Škoda len, že sme nemohli ísť trochu vyššie,“ povedal Miki Čambal po sobotňajších pretekoch.


V nedeľu už počas prvého tréningu začalo jemne pršať, čo Mikimu vyhovovalo. V priebehu druhej súťažnej jazdy dokonca došiel súvislý dážď, čo bolo ešte lepšie. Nastala takzvaná pneumatiková lotéria. Mokrá trať totiž zrovnávala výkon prekoňovaných áut s tými čo majú menej výkonu. Mikimu sa tak podarilo vyhrať nielen triedu 5a, ale aj skupinu 5.

„Som rád, že sa mi v závere sezóny podarilo vyhrať. Celá sezóna bola taká trochu rozporuplná, o čom sme sa už spolu bavili. Performance Factor trochu nášmu autu poškodil. Dnes som však vyhral čo ma teší, tie podmienky sú fakt ťažké. Ja som sa rozhodol ísť druhú jazdu na suchých gumách. Spodok trate nebol velmi mokrý, ten vrch už áno ale dokázal som auto udržať v slušnom tempe a vyhrať o 3,5sec. Dúfam len, že všetci dôjdu do cieľa v poriadku. Samozrejme za úspešný priebeh sezóny ďakujem partnerom RS Teamu, ako aj celej rodine. “ doplnil Miki po nedeľných pretekoch.


Miki Čambal po pretekoch oznámil predaj auta a tak ukončiť jednu veľmi úspešnú éru spojenia Miki Čambal a Citroen Saxo. Zdá sa však, že ho ešte uvidíme v rámci novembrovej Auto Show na Slovakia Ringu.

Miro Majláth 

Spolupracujeme