Samo Leitman dotiahol premiérovú sezónu do víťazného konca

To, že Samuel Leitman absolvuje v tomto roku svoju premiérovú kopcovú sezónu  vedeli takmer všetci priaznivci kopcových pretekov, ale to, že všetky preteky vyhrá asi tušil málokto.


Posledné dve kolá z dvanásť dielneho kalendára Slovenského kopcového pohára sa konali v rámci PROFIN CAR Ostrá lúka 2023 neďaleko Zvolena. Medzi viac ako päťdesiatkou jazdcov nechýbal ani Samuel Leitman a jeho Seat Leon TDi zaradený do triedy NP3. 


Samo až do tejto chvíle naplno bodoval na každom zo šiestich pretekárskych víkendov a na jeho bodovom konte ešte pred štartom posledného víkendu svietilo dvestopäťdesiat bodov. Aký by to však bol jazdec, keby nechcel vyhrať aj posledné dve kolá a brať v sezóne maximálne plný počet bodov ? 


A presne podľa tohto sa Samo aj zariadil. Po oba dva dni bol najrýchlejším jazdcom v celom Slovenskom kopcovom pohári a samozrejme bral aj posledných päťdesiat bodov do hodnotenia v triede NP3. A zahanbiť sa nedal ani v celkovom poradí pretekov, kde mu patrilo po oba dva dni rovnaké šestnáste miesto.


„Sezóna bola výborná, veľmi pekná a ja som fakt spokojný s výsledkami. Aby som pravdu povedal, nečakal som, že poberiem v triede všetky možné body. Ale nie je to iba moja zásluha, je to aj zásluhou ľudí okolo mňa. Chalani mi strašne pomáhali, či už s autom, alebo aj zázemím za čo im veľmi ďakujem. Hlavná vďaka asi patrí bratovi bez ktorého pomoci by som kvôli niekoľkým problémom asi neodštartoval. Viackrát mi chalani pomohli na poslednú chvíľu, hlavne v Ožďanoch, kde sme štart prvej ostrej stihli naozaj na poslednú chvíľu. Samozrejme nesmiem zabudnúť na celú rodinu a priateľku, všetci ma neskutočne podporovali. Vyhral som triedu NP3, aj SKP ako celok a teraz ma čaká cesta do veľkého majstráku,“ povedal po pretekoch na Ostrej lúke Samuel Leitman.


Samo je živel, ktorého neskutočným spôsobom priťahujú autá a určite tohtoročnú sezónu ešte nezabalil. Preto sme všetci zvedaví, kde ho ešte budeme mať možnosť do konca roku sledovať v akcii.


Miro Majláth 

Spolupracujeme