Sama Leitmana zradila na Čiernom Balogu spojka

LeiTDiman Racing Team pokračoval v rámci seriálu Dynamax Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu podujatím ÚAMK PAV Brezno – Čierny Balog 2024.


Nová trať na ktorej nikdy Samuel Leitman nejazdil merala štyritisícštyristo metrov a bola už na pohľad rýchla, ale zároveň aj poriadne náročná. Samo však rýchle trate má rád a tak sa na podujatie jednoznačne tešil.

„Trať vyzerá parádne a som neskutočne prekvapený aj kvalitou asfaltu. Vyzerá to super a určite chceme zabojovať cez víkend z plných síl,“ povedal Samo Leitman pri predstavení jazdcov na breznianskom námestí.


Po tomto divácky veľmi navštevovanom predstavení jazdcov sa už Samo v sobotu ráno postavil na štart. V priebehu dvojice tréningových jázd sa zžíval s traťou a zisťoval jej a svoje limity. V dvojici popoludňajších súťažných jázd nakoniec vybojoval tretie miesto v triede 4b a patrilo mu v poriadne silnej konkurencii aj trináste miesto absolútneho slovenského poradia.

„Ako som už včera povedal, trať je nádherná a veľmi rýchla. Priznávam, že boli aj krízové situácie, ale všetko sa podarilo zvládnuť. S výsledkami som spokojný, verím, že zajtra sa mi podarí ich ešte vylepšiť,“ zhodnotil Samo Leitman po sobotňajších pretekoch.


V nedeľu však už v prvej tréningovej jazde nastali menšie problémy so spojkou, ktorá odmietala ďalšiu poslušnosť. Našťastie sa to stalo v tréningu a tak ešte existovala možnosť záchrany. V LeiTDiman Racing Teame sa ju snažili presvedčiť k poslušnosti. Žiaľ, priamo na pretekoch sa to nepodarilo a tak tím musel baliť a predčasne cestovať domov.

„Mrzí ma to, trať sa mi neskutočne páčila, organizácia podujatia bola na vysokej úrovni, no ale aj toto je motoršport. Keď si technika postaví hlavu, niekedy sa ju nedá presvedčiť o opaku. Ideme domov, kde všetko opravíme a pripravíme na ďalšie podujatie. Chcel by som napriek predčasnému ukončeniu pretekov poďakovať všetkým partnerom tímu a celej rodine za podporu,“ uzavrel rozprávanie Samo Leitman.


Teraz LeiTDiman Racing Team čaká oprava prevodovky a o dva týždne ďalšie preteky na Pezinskej Babe.

Miro Majláth

Spolupracujeme