S víťazstvom z ECCE HOMO Šternberk na Ostrú Lúku

„Víťazné poháre pre Ambruz Racing pribúdajú takmer po každom podujatí.“ Ak by sa mali úspechy Ambruz Racingu charakterizovať jednou vetou, mohla, vlastne mala by znieť asi takto. Každé slovo v nej potvrdzuje aj výsledková listina z podujatia ECCE HOMO Šternberk, kde sa predstavila kompletná zostava bratislavského tímu.


Hlavnými želiezkami v ohni bojov o pódiové umiestnenia bola dvojica jazdcov, Peter Ambruz a Maťo Juhás. V triede E2-SS-2000, do ktorej patrí Tatuus Formula Masters, ostal Martin osamotený. O to viac je zaujímavé jeho umiestnenie v celkovom poradí, kde mu, aj napriek drobným problémom, patrilo výborné 23. miesto. Ak by sa to niekomu málilo, je nutné spomenúť, že v top 20 boli umiestnené Oselly, Normy, Ligiery, dokonca Lamborghini Huracán GT3, či Škoda Fabia WRC. Proste to najlepšie, čo sa na kopec môže dostať.

 

Svojej povesti jedného z najúspešnejších slovenských kopcových pretekárov neostal nič dlžný Peťo Ambruz. Vyhral svoju skupinu aj triedu. So svojím Mitsubishi Lancer Evo IX dokázal poraziť aj takého skúseného borca, akým je Karel Trnený na R5-ke. Poraziť „fabrické“ vozidlo s „civilným“ špeciálom je v každom prípade odmena za stovky hodín práce na vozidle a roky zberania skúseností a tvrdého tréningu na tratiach celej Európy. A že to nebol súboj s rozdielom tried, o tom hovorí rozdiel niečo viac ako 0,6 sekundy v prospech bratislavčana.


Anka Ambruz a Peter Kacvinský si okrem súbojov s konkurenciou dali aj taký vlastný, interný súboj v skupine 5b, do ktorej ich vozidlá podľa PF faktoru patria. Ako víťaz z tohto súboja vyšiel Peter Kacvinský so svojím Renaultom Clio RS a jeho výsledný čas mu pridelil druhé miesto v skupine. Pre Anku to bolo zároveň rozlúčkové podujatie s Hondou Civic TypeR, z ktorého si odniesla 4. miesto v skupine a 2. miesto v hodnotení „LADY TROPHY“.

Ako naznačuje titulok, Ambruz Racing sa už tento víkend predstaví na Ostrej Lúke. Personálne obsadenie ostáva klasické, zmena nastala iba v technike. Anka Ambruz sa posadí za volant Oplu Astra SP. Na kopci však nebude chýbať ani Mitsubishi, Tatuus, či Renault.


Ak to opatrenia vlády dovolia, tešíme sa Vás. Ak to nedovolia, aj tak sa tešíme....na Vás...nech to je už akýmkoľvek spôsobom.

Ambruz Racing

Spolupracujeme