RUFA MOTOR-SPORT Team smeruje na FIA ERC Rajd Polski 2021

 Slovenský päťnásobný a poľský dvojnásobný absolútny majster smeruje na podujatie FIA European Rally Championship do Poľska. Z toho dôvodu zároveň vynechá tretie kolo slovenského rally šampionátu.


Rozhodnutie, či absolvovať tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally, alebo radšej podujatie zaradené do seriálu FIA European Rally Championship, ktoré je zároveň aj druhým kolom poľského rally šampionátu padlo jednoznačne už po absolútnom víťazstve v Poprade, na 48. Rallye Tatry 2021. Náskok posádky RUFA MOTOR-SPORT Teamu, čiže Grzegorza Grzyba a Michala Poradzisza je totiž po dvoch uskutočnených kolách Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 dvadsaťosem bodov. V Hustopečiach sa síce bude bojovať o ďalších šesťdesiat slovenských bodov, ale tím sa rozhodol zariskovať a to je dôvod, ako jediného slovenského zástupcu, zúčastniť sa na podujatí zaradenom do FIA ERC, 77. ORLEN Rajd Polski 2021.


„Nie je to iba náš značný náskok, ale aj fakt, že Grzegorz s Michalom bojujú aj v rámci poľských rally majstrovstiev a práve Rajd Polski je ich druhým tohtoročným kolom. Navyše na štarte sa zíde kompletná európska jazdecká rally špička, čo dáva predpoveď nesmierne napínavej súťaže v ktorej sa bude bojovať o každý centimeter trate a o každú desatinku sekundy. V žiadnom prípade tým nechcem povedať, že by hustopečská súťaž nebola zaujímavá, alebo že by na nej neprebiehali napínavé súboje, ale FIA ERC a šotolinová súťaž, sú predsa len kvalitatívne iný level. Verím, že sa našej posádke bude dariť a opäť dokáže, že patrí medzi európsku rally špičku, čo už v minulosti viackrát dokázala. Moja vďaka patrí hlavne partnerom tímu za podporu, verím, že ani ich, ani našich fanúšikov nesklameme,“ vysvetlil manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu.


Grzyb s Poradziszom sa predstavia rovnako ako na predchádzajúcich podujatiach s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo. Podujatie 77. ORLEN Rajd Polski 2021 odštartuje v dňoch 18. – 20.6.2021 ako prvé kolo seriálu FIA European Rally Championship 2021. Na všetkých súťažiacich čaká súťaž, ktorú absolvujú na nespevnenom povrchu, pričom už na piatok 18.6.2021 je pripravená najskôr kvalifikačná rýchlostná skúška, ale aj prvá ostrá. Počas soboty a nedele (19. – 20.6.2021), ak chcú súťažné posádky uspieť, musia absolvovať ďalších trinásť rýchlostných skúšok. Celková trať súťaže meria viac ako 870 kilometrov. V tomto počte už započítaných aj viac ako dvesto ostrých kilometrov. Mená najrýchlejších sa dozvieme v nedeľu po 19:00 hodine.


Miro Majláth 

null

Spolupracujeme