Revúčan ukázal, že jazdiť vie

Až do posledného kilometra bojovala posádka Miroslava Slamčíka a Tadeáša Pivovarníčka o víťazstvo v triede 7 na legendárnej súťaži pod Tatrami. V cieli im chýbala jediná sekunda! 


To, že Revúčan Miroslav Slamčík patrí medzi novú nastupujúcu generáciu v slovenských automobilových súťažiach, potvrdil mladý pretekár výborným výkonom na májovom vrchole motoristickej sezóny, ktorým bol 51. ročník legendárnej Rallye Tatry. Jazdilo sa na rýchlych náročných úsekoch pod Spišskou Magurou, ktoré neodpúšťali žiadne chyby. Posádka Miroslav Slamčík a Tadeáš Pivovarníček do súťaže vyštartovala s Hondou Civic Type R FN2 v silno obsadenej Triede 7. Pre revúcko-prešovskú posádku ide o premiérovú sezónu v Majstrovstvách Slovenska s cieľom zabojovať o majstrovský titul vo svojej triede, no a zatiaľ sa im to darí.


Slovenský šampionát odštartoval sezónu už začiatkom mája na moravskej súťaží v Slušoviciach, kde Miro s Tadeášom brali maximálny počet bodov za víťazstvo v triede. Skutočnou skúškou výkonnosti však bola až druhá súťaž v Poprade. Trieda 7 bola tentoraz zastúpená najsilnejšie zo všetkých a na trati sa zvádzali nádherné súboje o každú sekundu. 

„Veľmi sme si to užili. Súťaž pod Tatrami ukázala, aké je rozloženie síl v našej triede a preto sme veľmi radi, že sme dokázali potvrdiť naše postavenie medzi favoritmi,“ vravel po súťaži spokojne Miro Slamčík. 


Jeho slová potvrdzuje aj letmý pohľad do priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska, kde sú spolu s Tadeášom lídrami vo svojej triede. 

„Súťaž však pre nás nezačala najlepšie. Už v úvode prvej rýchlostnej skúšky sme urobili chybu keď sme netrafili správne odbočku. Tam sme stratili cenné sekundy, čo nám nepridalo na bojovej morálke. Úprimne sme si mysleli, že už sme stratili celé preteky. Cieľ večerného prológu na mestskom okruhu však ukázal, že sme zaostali len o sedem sekúnd. To nás prekvapilo a upokojilo, lebo stále to bolo hrateľné,“ približuje priebeh popradskej súťaže Revúčan, ktorý štartoval pod hlavičkou Chooligan Racing Teamu.


 „V sobotu na nás čakala hlavná porcia ostrých kilometrov a rozhodli sme sa do toho dať všetko. Vyhrali sme štyri rýchlostné skúšky a postupne si vybodovali náskok v čele súťaže v triede 7.“


Do poslednej rýchlostnej skúšky posádka Hondy Civic Type R FN2 nastupovala s viac, ako desaťsekundovým náskokom. Povesti o premenlivých tatranských podmienkach sa však tentoraz naplnili do písmena. 

„Pred našim štartom trať v Reľove zaliala krátka, no prudká prietrž mračien. Všetci sme mali obuté suché pneumatiky a išlo sa do rizika. Nám už síce nepršalo, ale trať bola stále mokrá, a dvíhal sa opar. Navyše sme vnímali, že havarovalo jedno vozidlo a tak sme sa rozhodli ísť najrýchlejšie, ako sa za daných okolnosti dalo, no uniesť primeranú mieru rizika. V cieli sme nakoniec zaostali o jedinú mizernú sekundu, ktorá nás pripravila o víťazstvo. O to viac sme ľutovali tú chybu v piatok večer,“ krúti nespokojne hlavou Revúčan, ktorý ukázal, že na víťazstvo triede rozhodne mal. 


„Nevadí. Berieme to športovo. Naša rýchlosť nás povzbudila. Vieme, že môžeme bojovať o titul. Tešíme sa už na ďalšie preteky, ktorými bude rely v Prešove. Ďakujem celému nášmu tímu za úspešný vstup do sezóny. Veľká vďaka Robovi Kolčákovi za jeho cenné rady a pomoc. Samozrejme ďakujem všetkým našim partnerom, kamarátom a fanúšikom, že nás podporujú,“ uzatvára Miro Slamčík.


Slamčíkova Honda Civic je pre divákov ľahko identifikovateľná vďaka svojmu jedinečnému dizajnu. Chrumky MinioS na elegantnom čiernom podklade sú neprehliadnuteľné. Talentovaný pretekár už však so svojou spoločnosťou MinioS pripravuje pre fanúšikov ďalšiu zaujímavú a inšpiratívnu akciu. Zatiaľ môžeme iba naznačiť, že pôjde o prepojenie vášne z pretekania s chrumkavým zážitkom pre divákov. Viac vám však prezradíme až pri najbližšom štarte revúckeho tímu na prešovskej súťaži v závere júna.

Ľuboš Kašický


Spolupracujeme