Radosť sa dá robiť s radosťou

Ďakujeme veľmi pekne všetkým dobrým ľuďom, ktorí nás podporili na siedmom ročníku charitatívneho podujatia Race for Children v Sklabinej. 


Na začiatku to bola iba nesmelá myšlienka kamarátov zo Želoviec, ktorá časom prerástla do nádherného podujatia s veľkým srdcom.

„Mali sme už nejaké skúsenosti z organizovania amatérskych pretekov, no chceli sme im dať ďalší zmysel. Ich organizovaním pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú,“ prezrádza zákulisie iniciačných udalostí z roku 2012 Erik Kiškováč.


„V závere roka 2014 sme usporiadali prvý ročník voľných amatérskych pretekov na letisku v Sklabinej. Podarilo sa nám vyzberať síce neveľkú, ale peknú sumu, ktorá povzbudila naše odhodlanie a celú sme ju venovali Občianskemu združeniu Svetielko nádeje.“


Z doterajších ročníkov sa vďaka dobrým ľuďom podarilo organizátorom vyzbierať spolu viac ako dvadsaťtisíc eur, ktoré bezozbytku venovali Svetielku nádeje. 

„Stalo sa tradíciou, že sa naše charitatívne podujatie konalo v období Mikuláša a dýchalo predvianočnou atmosférou. Žiaľ, pandémia zasiahla aj nás. V roku 2020 sme museli Race for Children úplne zrušiť a vlaňajšie podujatie, ktoré nám „nepovolil“ prudký nástup Omikronu, sme prakticky presunuli na tento neštandardný májový termín,“ vysvetľuje člen organizačného výboru, Erik Kiškováč.


„Všetko zlé je však na niečo dobré. Na letisku v Sklabinej sa tentoraz v nádhernej letnej atmosfére zišlo azda aj dvetisíc ľudí, vďaka ktorým sa nám podarilo znova vyzberať viac ako päťtisíc eur. Sme nesmierne šťastní, že ľudia vnímajú potrebu pomáhať a ukazujú, že na Slovensku máme veľké a dobré srdcia. Naozaj sa chcem všetkým ľuďom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli, poďakovať v mene celého organizačného výboru. Boli ste úžasní a my sme mohli Občianskemu združeniu Svetielko nádeje odovzdať vašu sprostredkovanú pomoc. Absolútne všetky vyzbierané prostriedky tak znova putujú na zlepšenie a skvalitnenie života detí a mladistvých s onkologickým, alebo iným vážnym ochorením.“


To, že dobrá vec sa dá robiť s dobrou náladou a radosťou, dokladá aj organizácia podujatia. Preteky Race for Children sa konajú na letisku v Sklabinej, kde súťažiaci absolvujú slalom medzi kužeľmi. Jazdí sa zvyčajne na tri jazdy, pričom poradie sa určuje podľa súčtu dvoch najrýchlejších jázd. A hoci sa vavríny odovzdávali nielen absolútnym víťazom, ale aj v niekoľkých triedach, tak vôbec nebolo dôležité kto zo 62 štartujúcich zvíťazil. Zvíťazili všetci, ktorí prišli a pomohli dobrej veci. Ďakujeme. 


Ľuboš Kašický

FOTOGALÉRIA Race For Children 2022

Spolupracujeme