Prvú etapu vyhral Grzyb, druhý došiel Ondrej a tretí Melichárek

Víťazom úvodnej etapy 48. RALLYE TATRY SLOVAKIA 2021 sa podľa očakávania stala posádka Rufa Motor-Sport v zložení Grzegorz Grzyb, Michal Poradzisz na vozidle Škoda Fabia Rally2. Štyridsaťštyriročný poľský jazdec vyhral štyri z piatich rýchlostných skúšok sobotňajšej etapy a prvú etapu dokončil s náskokom 48,6 sekundy. Druhé miesto patrí posádke pt Petroltrans Rally Team v zostave Tomáš Ondrej, Jakub Slovák, na treťom mieste došla v prvej etape do cieľa slovensko-česká dvojica Jaroslav Melichárek, Martin Tureček z CZ DER Rally Teamu, ktorá stráca na lídra súťaže 1: 24,5 minúty. Najlepšia trojica ide zhodne na vozidlách Škoda Fabia Rally2 Evo.

Zaciatok rally pod Tatrami poznačilo daždivé počasie a štartové pole stálo pred voľbou správneho obutia. Kým na úvodnej rýchlostnej skúške bol v okolí Novoveskej Huty prudký dážď, na druhej rýchlostnej skúške už bola trať suchá. Májové počasie sa postupom času umúdrilo a po zvyšok sobotňajšieho dňa dážď posádky netrápil. Grzyb nenechával od úvodných kilometrov nikoho na pochybách, kto vládne aktuálnemu ročníku najstaršej slovenskej rally. Druhé časy pravidelne zašiel Ondrej, ktorý na záverečnom teste dňa, pri nočnom prejazde RS Vikartovce zajazdil dokonca najrýchlejší čas. Tretiu priečku si prisvojil Melichárek, keď na všetkých rýchlostných skúškach dosiahol zhodne päťkrát tretí čas. V súboji o štvrté miesto mal prevahu nestarnúci Igor Drotár (Škoda Fabia R5), ktorý iba raz pred seba pustil Daniela Chwista z Poľska (Hyundai i20 R5). Podobne tuhý bol súboj o šiestu priečku, nakoniec s náskokom 1,4 sekundy ju získal víťaz triedy 3 Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta Rally3) pred Tomášom Kukučkom (Mitsubishi Lancer Evo VI). Zostávajúce miesta v TOP 10 obsadili v prvej etape Lukáš Lapdavský (Mitsubishi Lancer Evo IX), Michal Žiak (Škoda Fabia R5) a Rafal Kwiatkowski z Poľska (Subaru Impreza).

Najrýchlejší posádkou v rámci Majstrovstiev Slovenska historických automobilov bola česká dvojica Roman Burget, Michal Poch na vozidle Škoda 130 RS. V sobotu odštartoval dvomi rýchlostnými skúškami aj Slovenskom Rally Pohár (SRP). Najlepšie si viedol na rýchlostnej skúške Vikartovce Ladislav Mokráň (Renault Clio Sport), na druhom mieste stráca 10,1 sekundy Tibor Nagy (Subaru Impreza), tretie miesto obsadil Maroš Kysucký (Mitsubishi Lancer Evo IV).

Rallye Tatry Slovakia pokračuje v nedeľu 30. mája druhou etapou. Štartové pole Majstrovstiev Slovenska absolvuje 374 km dlhú trať, ktorá obsahuje 6 rýchlostných skúšok na troch úsekoch Magura, Veľká Lesná a Ihľany v celkovej dĺžke 63 km. Na cieľovej rampe sa prvé vozidlo objaví pred OC Forum na Námestí Sv. Egídia v Poprade úderom 17. hodiny.