Príďte do Forum Poprad na autogramiádu Rallye Tatry

Nákupné centrum Forum v srdci Popradu ožije posledný májový víkend burácaním rýchlych áut a silných motorov. Pod tatranskými vrcholmi sa uskutoční na konci jari 50. ročník automobilovej súťaže PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023. Tesne pred štartom samotného preteku prebehne v piatok 26. mája o 16.30 hodine pre fanúšikov autogramiáda vybraných posádok jubilejného päťdesiateho ročníka. Pozvanie mimo iných prijali zjazdový lyžiar Adam Žampa alebo kapitán hokejového extraligového tímu Kamzíkov, útočník Patrik Svitana.


Slovakia Rallye Tatry oslavuje na konci jari okrúhle päťdesiatiny a bude to oslava, ako sa patrí. Organizátori z AOS klub Poprad v spolupráci s NC Forum Poprad pripravili na piatkové popoludnie do event zóny na 1. podlaží nákupného centra autogramiádu najlepších posádok rally a ako hostí pozvali štyroch zástupcov populárnych zimných športov. Podpisy svojim fanúšikom rozdajú rodáci z neďalekého Kežmarku zjazdoví lyžiari Adam Žampa, Andreas Žampa, úspešní účastníci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, účastníci olympijských hier a majstrovstiev sveta. Na autogramiádu dorazí aj rýchlostný lyžiar Michal Bekeš zo Ždiaru, ktorý tento rok vytvoril na svetovom šampionáte vo francúzskom Vars slovenský rekord 248,550 km/h. Žiadny Slovák doteraz nejazdil na lyžiach rýchlejšie. Chýbať na popradskej podpisovej show nebude ani najpopulárnejší zimný šport, a to ľadový hokej. Dlhoročný kapitán HK Poprad Patrik Svitana sa už teraz teší na fanúšikov.


Rally pod Tatrami privíta na  päťdesiatom ročníku aj jednu veľkú súťažnú legendu. Do Popradu príde český jazdec Leo Pavlík, ktorý so spolujazdcom Karlom Jirátkom vyhral tatranskú rally trikrát v rokoch 1979, 1985 a 1989. Popri legendárnom Leo Pavlíkovi sa fanúšikovia motoristického športu môžu tešiť na autogramiáde aj na súčasné hviezdy Slovenskej rally, posádky Vlastimil Majerčák – Jakub Slovák, Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Tomáš Kukučka – Peter Vejačka, Vladimír Hanuš – Robert Čech. Podpisy rozdá aj dvojnásobný víťaz Rallye Tatry a veľký favorit kategórie „dvojkoliek“ Martin Koči, ktorý vlani na jeseň úspešne pôsobil v televíznej reality šou Love Island, kde sa prebojoval až do finále. Domáce popradské posádky zastúpi Tibor Kovács - Viliam Pitoňák a Lukáš Klust - Ivan Ganádik.


Celým programom autogramiády vás povedie slovom obľúbený spíker Marian Galajda. Organizátori pozývajú všetkých fanúšikov nielen motoristického športu a Slovakia Rallye Tatry na piatkové popoludnie do NC Forum v Poprade. Nezabudnite, že autogramiáda začína 26. mája o 16:30 a následne od 18-tej hodiny pred nákupným centrom bude program pokračovať slávnostným štartom jubilejného 50. ročníka tatranskej rally.


Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023

Spolupracujeme