Pech vyhrál Setkání mistrů

Pech Uhel 2 (1)

EuroOil team s Václavem Pech jun. na FORD Focus WRC vyhrál absolutně jubilejní 20. Setkání mistrů na autodromu v Sosnové.

Pech vstoupil do závodu slibným druhým časem, ale rozestupy na prvních 6-ti místech byly díky nezvykle suché trati úplně minimální. Zde se oproti klasické rallye, čas měří dokonce na setiny sekundy a pro představu, rozdíl v té době mezi druhým Pechem a třetím Jiráskem byl pouhé 0,03 s. Bylo jasné, že rozhodovat bude naprosto bezchybná jízda ve všech třech  ozjížďkách. Po druhé sérii jízd se Pech dostal do čela s náskokem 0,8 s na okruhové specialisty Tomáše Engeho a Aleše Jiráska oba jedoucí na Škodě R5. Mezi nimi rozhodla až třetí jízda, kterou ovládl Pech před Engem a Jiráskem.

„Jsem šťastný za celý EuroOil team. Povedlo se nám během dvou týdnů 2x zvítězit. Pokaždé to bylo s těsným rozdílem, i když zde to nebylo až tak napínavé jako v Krumlově,“ vzpomíná s úsměvem na závěrečný souboj s Kopeckým v Českém Krumlově Václav Pech jun.

Definitivní tečku za letošní motoristickou sezónou, udělá Pražský Rallysprint na Strahově 3. – 4. prosince, kde EuroOil team nebude chybět.