OMV MaxxMotion Rallycross s rekordnou účasťou pretekárov

Druhý októbrový víkend na okruhu SLOVAKIA RING patril záverečnému kolu relykrosových majstrovstiev Slovenska a Česka a predposlednému kolu Poľska. Na štart sa nakoniec postavilo a odštartovalo 127 pretekárov v rámci zóny strednej Európy. Diváci na tribúnach boli svedkami množstva súbojov a drámy až do posledného okamihu.

Počas víkendu 9.-10. októbra sa na trati dlhej necelých 1500 metrov predstavili jazdci v 8 rôznych divíziách zónových pretekov a troch pridružených v rámci pretekov Rallycross Cupu. Piatkové voľné tréningy a rozjazdy patrili primárne Rallycross cupu, ktorého finálové jazdy prebehli ešte počas sobotného predpoludnia. Najrýchlejšími tromi jazdcami najpočetnejšieho Škoda Cupu sa stali Petr Kolář na Škode Favorit, Martin Najman na Škode Felicia, Lukáš Krotil rovnako na Škode Felicia.

Sobotné poobedie pokračovalo rozjazdami ostatných divízií a za krásneho slnečného počasia tu jazdci zbierali dôležité body pre nedeľné semi- a finálové jazdy. Chladné počasie a drobný dážď sa v nedeľu postarali o zaujímavé súboje hlavne v tej nespevnenej časti trate, ktorá viaceré vozidlá vyradila z ďalších bojov o pódiové umiestnenie. Zo Slovákov si najlepšie počínal Pavol Zachar na Škode Fabia, ktorý v triede STC+2000 obsadil piate miesto, podobne ako Tomáš Stránsky na Citroene C2, ktorý obsadil rovnaké miesto vo svojej triede STC-1600.

Najväčším ťahákom bola už tradične najsilnejšia trieda Super Cars, v rámci ktorej štartujú kapotované špeciály s pohonom 4x4 a výkonom cez 500 koní. Celkovo si v tento triede najlepšie počínal Maďar Benyó Máté jazdiaci na Forde Focus pred Alešom Fučíkom z Českej republiky na VW Polo a Poliakom Zbigniewom Staniszewskim na Forde Fiesta.

Posledným podujatím motoristickej sezóny 2021 na okruhu SLOVAKIA RING bude tradičná exhibičná rely Kesko Mobile Auto Show pripravovaná na 12.-13. November 2021.