Od štartu vedie favorizovaný Grzyb

V sobotu na pravé poludnie odštartoval 48. ročník RALLYE TATRY SLOVAKIA 2021. Do čela sa podľa očakávania dostala favorizovaná poľská posádka Rufa Motor-Sport v zložení Grzegorz Grzyb, Michal Poradzisz na vozidle Škoda Fabia Rally2, ktorá s prehľadom vyhrala úvodné rýchlostné skúšky Novoveská Huta a Vikartovce a vypracovala si náskok 28 sekúnd. Na druhom mieste je zatiaľ pt Petroltrans Rally Team Tomáš Ondrej, Jakub Slovák, tretie miesto patrí so stratou 43,2 sekundy Slovensko-českej dvojici Jaroslav Melichárek, Martin Tureček, najlepšia trojica ide na rovnakých vozidlách Škoda Fabia Rally2 Evo.

Začiatok rally pod Tatrami poznačilo daždivé počasie a dôležitá bola správna voľba pneumatík. Hneď na úvodnom teste Novoveská Huta v dĺžke 17,50 km sa zniesli prúdy vody a trať bola veľmi mokrá. Pre zmenu rýchlostná skúška Vikartovce sa išla už na suchom povrchu. Poliak Grzyb vyhral prvý test s náskokom 21,3 sekundy a na druhej RS pridal k dobru na druhého Ondreja ďalších 6,7 sekundy. Na ďalších miestach sa zvádza od úvodných kilometrov tuhý boj. Poliak Daniel Chwist drží s náskokom 1,3 sekundy štvrté miesto pred nestarnúcou legendou Igorom Drotárom.

Tomáš Kukučka bojuje o šieste miesto s Vlastimilom Majerčákom. Hneď v úvodnej rýchlostnej skúške stratil po defekte takmer šesť minút Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto), kvôli technickej poruche nedokončil úvodné RS-ky český jazdec Martin Sopúch (Ford Escort Maxi Kit). Po prejazde RS Vikartovce odstúpil s veľkou časovou stratou Marek Špavelko (Mini John Copper WRC) a za letmým cieľom havaroval Dávid Bartoš (Mitsubishi Lancer Evo IV). V súťaži ďalej nepokračuje ani český jazdec Martin Narovec (Peugeot 208 R2), ktorý odstúpil z druhého miesta v triede 6.