O týždeň (9.8.2022) končí prihlasovanie na PAV Nová Bystrica 2022

Presne týždeň ostáva do uzávierky prihlasovania na predposledné podujatie slovenského kopcového šampionátu, Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022. 

Práce na príprave predposledného podujatia seriálov Dynamax MMSR a MSR, ale aj Majstrovstiev Slovenska pretekov do vrchu historických vozidiel a Slovenského kopcového pohára vrcholia. Postupne prichádzajú prihlášky účastníkov, organizátor dolaďuje zabezpečenie trate, ale aj depa pretekárskych vozidiel, či sprievodného programu.


Keďže je veľmi málo jazdcov, ktorí na trati v Novej Bystrici voľakedy (v rokoch 2009, 2011 a 2012) jazdili, prišiel čas, aby sme si niečo povedali aj o rozložení samotných pretekov a s nimi súvisiacich priestorov. 

Umiestnenie štartu pretekov sa bude nachádzať na ceste II./520 smerujúcej z Novej Bystrice na Oravskú Lesnú, ihneď za odbočkou na Vychýlovský skanzen v smere od Novej Bystrice. Dĺžka trate je 4100 metrov, jej šírka sa pohybuje v rozmedzí od 6 do 8 metrov a prevýšenie medzi štartom a cieľom je 284 metrov. Na trati je 13 zákrut, 22 stanovíšť na ktorých sa bude o bezpečnosť pretekárov starať 44 traťových komisárov.


Administratívne, ako aj technické preberanie súťažiacich sa bude konať v priestoroch Základnej a Materskej školy Nová Bystrica popisné číslo 645. 

Parkovisko pretekárskych vozidiel (DEPO) sa bude nachádzať smerom od odbočky na Vychýlovský skanzen, pričom v DEPE je povolená maximálna rýchlosť 20 km/hod. 


Poďme však naspäť ku prihlasovaniu súťažiacich. Aktuálny zoznam prihlásených, ako aj samotnú prihlášku na podujatie všetci nájdete na adrese: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Pripomíname jazdcom, že prihlasovanie končí presne o týždeň, čiže 9.8.2022 presne o polnoci.

Podujatie Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 sa bude konať v dňoch 13. – 14.8.2022.


Miro Majláth

tlačový tajomník

Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022

Viac informácií

Spolupracujeme