Nico Rosberg testoval Volkswagen VW ID.R

09_VWMS_IDR_Rosberg_80A7514
Foto: Volkswagen Motorsport

Po dlhšom čase sa majster sveta F1, Nico Rosberg, znova posadil do športového špeciálu, aby na Nurburgringu otestoval špičkovú techniku.


Foto: Volkswagen Motorsport

Len 35-ročný nemecký ex-šampión kráľovskej disciplíny automobilového športu využil príležitosť od Volkswagenu, aby usadol do 680 koňového (500 kW) elektromobilu Volkswagen ID.R, s ktorým pred dvoma rokmi Francúz Romain Dumas zvíťazil v rekordnom čase na najslávnejšom kopci sveta, Pikes Peaku.


Foto: Volkswagen Motorsport

Rosbergovi neprialo októbrové počasie, no aj tak ex-šampión neskrýval nadšenie. „Už som dávno nejazdil v súťažnom aute za dažďa a na vode. Tentoraz však priamo sedí prirovnanie, že som sa cítil rovno, ako ryba vo vode,“ smial sa Nico Rosberg. „Musím povedať, že takú trakciu, akceleráciu a prítlak som zažil iba v monoposte formuly jeden. Inžinieri z Volkswagenu odviedli výbornú priekopnícku prácu v oblasti elektromobility. Úlohou motoristického športu bolo vždy posúvať pokrok v automobilovom priemysle dopredu. Viem si veľmi dobre predstaviť, že by sme ako rodinné auto mali doma Volkswagen ID.3.“


Foto: Volkswagen Motorsport

Víťaz 23 veľkých cien a spoluorganizátor festivalu Greentech je fanúšikom moderných technológií a vedľa športového špeciálu Volkswagen ID.R mal možnosť vyskúšať aj rodinnú verziu Volkswagenu ID.3, ktorá využíva poznatky získané priekopníckym elektrickým športovým špeciálom VW ID.R.


Foto: Volkswagen Motorsport

Video z testuSpolupracujeme