Náročný Liptov na záver sezóny

Posledným podujatím na Liptove sa dnes ukončila sezóna  Slovenského rally pohára 2023. Vlachovo Motosport Team a jeho posádka D. Pavlík – D. Kekeňák šla na toto podujatie s ambíciami na zisk majstrovského titulu vo svojej obsahovej triede RP2 do 1600cm3. Včerajší celodenný dážď už počas obhliadok rýchlostných skúšok napovedal veľmi ťažké sobotňajšie súťažné podmienky.


Denis je síce v disciplíne rally prvú sezónu ale ukazuje sa ako veľký rally srdciar. Aj v týchto ťažkých podmienkach šiel od štartu veľkú hranu vďaka čomu mu po prvých dvoch rýchlostných skúškach patrilo prvé miesto v absolútnom poradí Slovenského rally pohára. A to s veľkým náskokom pred súpermi v svojej triede v boji o majstrovský titul. 


Bol to samozrejme iba začiatok preteku a súťažné posádky čakalo ešte zvyšných päť rýchlostných skúšok. Na tretej RS s názvom “Od Raka” však prišiel moment kedy ťažké podmienky na rozbahnenej trati prekvapili aj Denisa.

Boli sme skvele rozbehnutý, spolujazdec Dušan a aj Honda Civic od raná fungovali perfektne. Dokázali sme zajazdiť absolútne najrýchlejšie časy v rámci SRP.  Na RS3 nás ale v jednej pravej päťke prekvapilo vyťahané blato po ktorom nasledoval nevinný výlet mimo trať.  Bohužiaľ sme po tomto výlete z trate spadli do veľkého blata na podlahu auta, odkiaľ už nebolo cesty späť. … nahnevane skonštatoval Denis.


Vedúci Vlachovo Motorspor Teamu M. Adami …

Síce sa nám náš cieľ o zisk titulu dnes nepodaril ale Denis ukázal svoj veľký motor športový talent aj v týchto ťažkých miestami až rally-crossových podmienkach. Naša súťažná technika sa aj dnes ukázala vo výbornom svetle avšak prišiel čas kedy sme sa rozhodli ísť zasa o krok vpred a našu Hondu sme sa rozhodli predať. Samozrejme s vyhliadkou na nový súťažný špeciál do sezóny 2024.


Chcem sa poďakovať Denisovi za jeho celosezónne nasadenie a profesionálny prístup ku každému jednému preteku. Poďakovanie patrí samozrejme našim partnerom, ktorý nás aj v týchto neľahkých ekonomických časoch podporujú a vďaka ktorým môžeme pokračovať ďalej. Podľa predbežných výsledkov sme v sezóne 2023 v rámci triedy RP2 skončili na 3. mieste.

Spolupracujeme