Najrýchlejším slalomárom pod trenčianskym hradom bol uplynulý víkend Patrick Mayer

Počas minulého víkendu pokračoval svojím druhým a tretím kolom šampionát autoSlalomShow cup 2021. Dvojkolo sa tentokrát uskutočnilo na veľmi obľúbenej trati, na letisku Trenčín. Vysoká účasť prihlásených jazdcov, ktorých bolo 138 resp. 130 len potvrdzuje obľúbenosť trenčianskeho letiska.

Najskôr sa pozrieme komu sa najviac na rýchlej trenčianskej trati darilo najlepšie v sobotu.

Celkovým víťazom sa stal rakúsky pretekár Patrick Mayer na VW Golf GTI z tímu Mayer Motorsport. Druhý najrýchlejší čas zajazdil český pretekár Michal Červenka na Peugeot 205 GTI z tímu AZ Sport Želechovice. A tretím najrýchlejším pretekárov sa stal Pavol „Buky“ Buček na Kart1000.

V kategóriách sériových vozidiel to vyzeralo nasledovne. Prvé miesto v kategórii S1 obsadil Stanislav Pecha na Renaulte Twingo RS z tímu Rally_arch. Stanov výsledný čas bol 0:02:44.367. O šesť sekúnd za ním zaostal Tomáš Hošek na Mazde Mx_5 NB 1.6 z tímu Nights Knights Racing Team. Tretiu priečku v kategórii S1 obsadil Viktor Magdolen na Peugeote 206 s časom 0:02:51.874

Silnejšiu kategóriu S2 v sobotu zaplnilo 9 pretekárov. Táto trať najlepšie sadla Filipovi Melicherovi na Honde Civic Type R z tímu Because Race Team s časom 0:02:35.785.  Druhú priečku v sobotu obsadil Pavol Zajac jazdiaci na ToyoteGT86 s časom 0:02:38.858. Tretí najrýchleší čas sobotného kola v kategórii S2 zajazdíl Dušan Škulavík na Mazde MX-5 z tímu www.auto-hifi.sk – 0:02:41.359

V Poslednej kategórii sériových vozidiel a teda S3 sa v sobotu na štart postavilo 13 jazdcov. Prvé miesto si vybojovali Michaela Dorčíková z tímu ARC Bratislava jazdiaca na Toyote Yaris GR. Michaela zajazdila čas 0:02:28.131 a vybojovala si tak prvú priečku. Hneď za ňou sa na druhom mieste s časom 0:02:33.818 umiestnil Martin Pikus na Toyote Yaris GR. No a posledným oceneným jazdcom v kategórii S3 bol Michal Siráň na Porsche Cayman s časom 0:02:34.125.

Ďalšom kategóriou je kategória A1. Kateória A1,A2, A3,A4 bývajú štandardne najviac zastúpené a inak tomu nebolo ani v Trenčíne. V A1 si svoje pretekárske zručnosti preverilo 13 pretekárov. Na stupne víťazov sa podarilo dostať Petrovi Makšimu z tímu H+Garage na aute Škoda 105L. Druhé miesto obsadil Adam Páleník z tímu SKY Racing Team jazdiaci na Honde Civic. Adamov čas bol 0:02:38.556 a bol štyri sekundy pomalší. Na stupne víťazov, na bronzovú priečku sa v sobotu podarilo dostať Miroslavovi Homolovi na Honde Civic z tímu Kakos Racing Team.

V kategórii A2 sa v sobotu predstavilo dovedna 15 pretekárov. Rýchla trať na letisku najviac sadla Jurajovi Kóssimu na Hodne Civic Vti s časom 0:02:31.407. O sekundu pomalší čas dosiahol Michal Novák na Citroene Saxo VTS. A na treťom mieste v sobotu skončil Andrej Hronec z tímu H+Garage s časom 0:02:34.368.

Až 22 pretekárov sa predstavilo v kategórii A3. Na najvyšší stupeň sa z pomedzi pretekárovnsúťažiacich v kategórii A3 podarilo dostať Danielovi Batorovi na Renaulte Clio Sport. Daniel zajazdil čas 0:02:36.054. Na druhom mieste skončil Martin Škopek taktiež na Renaulte Clio. Medzi Danielom a Martinom sa odohrával ozaj tesný súboj a nakoniec rozhodlo 57 tisícin sekundy. No a sobotňajšiu dominanciu Renaultov v kategórii A3 potvrdil Roman Igaz na Renaulte Clio Sport 172, ktorý skončil na treťom mieste s časom 0:02:37.553.

Kategóriu A4 obsadilo 17 jazdcov. Rovnako ako v predchádzajúcej kategórii aj tu rozhodovali o umiestnení doslova tisíciny sekundy. Na prvom mieste napokon skončil Braňo Goga na Honde S2000 s časom 0:02:32.619. Pomalším o 36 tisícin sekundy bol Peter Gašparík na BMW E36 a obsadil druhú priečku. No a čas 0:02:33.039 zabezpečil tretiu priečku pre Jozefa Gašpara na Mazde MX-5.

Prejdime na kategóriu špeciálov. V E1 sa o prvé tri miesta pobilo 15 pretekárov. Prvé miesto si pre seba vybojoval Jaroslav Pienčík na Honde Civic. Jaro v Trenčíne zvíťazil aj v minuloročných pretekoch, táto trať mu očividne sedí. Druhú priečku obsadil Martin Filípek s časom 0:02:28.074. No a pohár za tretie miesto v kategórii si pre seba odniesol Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu JLM Racing, ktorý zajazil čas 0:02:30.089.

V kategórii E2 sa rovnako ako v E1 zúčastnilo 15 jazdcov. Prvé tri priečky si pre seba vybojovali zahraničný pretekári. Prvé miesto obsadil rakúsky pretekár Patrick Mayer na VW Golf GTI z tímu Mayer Motorsport. Patrick zajazdil čas 0:02:16.976. Pohár za druhé miesto sa ušiel českému pretekárovi Michalovi Červenkovi z tímu AZ Sport Želechovice jazdiaci na Peugeote 205 GTI. No a tretie miesto pripadlo Tondovi Červenkovi rovnako z AZ Sport Želechovice na Peugeote 205 GTI.

Kategóriu E3 obsadilo 9 pretekárov. Najrýchlejším jazdcom na trenčianskom letisku bol v sobotu v kategórii E3 Pavol „Buky“ Buček jazdiaci na Kart1000, ktorý zajazdil čas 0:02:21.555. Druhú priečku odsadil Dávid Nemček na Honde S3000. Dávidov výsledný čas bol 0:02:23.698. No a napokon na treťom mieste sa umiestnil Ladislav Mokráň na Goldkart 125 z tímu LM Racing Team.

V kategórii Ženy sa predstavilo 14 pretekárok. Najrýchlejšou ženou bola Michaela Dorčíková na Toyote Yaris GR z tímu ARC Bratislava. Druhú priečku obsadila Nina Piatriková na Rotax 125 z tímu Kakos Racing Team. Tretiu priečku obsadila Miriam Siráňová jazdiaca na Porsche Caynam, ktorá zajazdila čas 0:02:46-873.

Autoslalomshow Cup pokračoval aj v nedeľu svojím tretím kolom. Trať ostala praktický nezmenená až na pár kozmetických zmien. Celkovo sa v treťom kole predstavilo 130 jazdcov. Poďme sa pozrieť či a ako sa pomenilo poradie na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách.

Celkovým víťazom tretieho kola sa stal Patrick Mayer z tímu Mayer Motorsport. Druhú priečku obsadil Michal Červenka z tímu AZ Sport Želechovice. A tretím najrýchlejším jazdcom bol v nedeľu Tonda Červenka, taktiež z AZ Sport Želechovice.

V kategórii sériových vozidiel S1 sa predstavilo 8 pretekárov. Najviac sa darilo Stanislavovi Pechovi na Renaulte Twingo RS z tímu Rally_Arch. Druhé miesto obsadil Tomáš Hošek na Mazde MX-5 NB 1.6 z tímu Nights Knights Racing team. No a tretiu priečku obsadil Filip Slez na Škode Fabia.

Celkovo 10 jazdcov sa postavilo na štart v kategórii S2. Najviac sa darilo Filipovi Melicherovi na Honde Civic Type R z tímu Because Race Team, ktorý zajazdil čas 0:02:32.963. Druhá priečka sa ušla pre Matúša Pavlíka sa Honde S2000. Jeho výsledný čas bol 0:02:35.175. No a napokon sa na tretiu priečku dosiahol Pavol Zajac na Toyote GT86.

V kateórii S3 štartovalo celkovo 13 jazdcov. Víťazom, respektíve víťazkou kategórie sa stala Michaela Dorčíková na Toyote Yaris GR z tímu ARC Bratislava. Druhé miesto si pre seba vybojoval Martin Pikus, ktorý sa predstavil na Toyote Yaris GR. Čas 0:02:30.484 dostal na tretiu priečku Michala Siráňa a jeho Porsche Cayman.

Štrnásť pretekárov si preverilo svoje jazdecké zručnosti v kategórii A1. Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu sa víťazom kategórie stal Peter Makši z tímu H+Garage jazdiaci na Škode 105L. Peťov čas bol 0:02:31.455. Druhú priečku si vybojoval Adam Páleník z tímu Sky Racing Team s časom 0:02:34.210. Tretí najrýchlejší čas v nedeľu dosiahol Miro Homola z tímu Kakos Racing Tean jazdiaci na Honde Civic. Jeho čas bol 0:02:36.639

Veľmi peknú účasť mala v nedeľu aj  kategória A2, kde sa predstavilo 16 jazdcov. Tentokrát si medzi sebou, oproti sobote, prehodili miesta Michal Novák a Juraj Kóssi. Juraja od zopakovania víťazstva zo soboty delila necelá sekunda. No a svoje sobotné umiestnenie si zopakoval aj Andrej Hronec z H+Garage, ktorý obsadil tretie miesto.

Najsilnejšou kategóriu čo sa týka účasti bola kategória A3, kde si v nedeľu zmeralo sily dovedna 21 pretekárov. Víťazstvo si vyjazdil Martin Škopek na  Renaulte Clio. Druhú priečku obsadil Maroš Meszároš na Mazde MX-5. Pre Maroša bol bolo výrazné zlepšenie oproti sobote, keď obsadil 10 priečku. No a tretí najrýchlejší čas zajazdil Jakub škopek  na ToyoteGT86.

V kategórii A4 si prvé tri miesta podelili Jozef Gašpar, Branislav Goga a Peter Nemčic. Jozef Gašpar zajazdil čas 0:02:28.257 a obsadil prvú priečku. 139 tisícin sekundy odsunulo na druhú priečku Branislava Gogu a jeho Hondu S2000. Čas 0:02:29.254 stačil na tretiu priečku pre Petra Nemčica na Honde Civic Type R z tímu Because Race Team.

V kategórii špeciálov E1 sa spomedzi 14 pretekárov na prvú priečku rovnako ako v sobotu postavil Jaro Pienčík na Honde Civic. Druhú priečku obsadil Kamil Surový na Honde Civic Vti z tímu AK motorsport. No a nedeľnú dominanciu automobilov Honda v kategórii E1 potvrdil Tomáš Hanakovič na Honde Civic z tímu LPDT_Racing.

Špeciály kategórie E2, ktorých sa v nedeľu na trati predstavilo 12 najlepšie pripravili a odpilotovali Patrick Mayer na VW Golf GTI, ktorý s časom 0:02:12.985 obsadil prvú priečku. O tri sekundy pomalší čas zajadil Michal Červenka na Peugeote 205 GTI. No a tretí najrýchlejší čas v kateórii, 0:02:18.043 zajazdil Tonda Červenka na Peugeote 205 GTI z tímu AZ Sport Želechovice.

V kategórii E3 sa v nedeľu predstavilo 7 pretekárov. Víťazom kategórie sa s časom 0:02:19.246 stal Ladislav Mokraň na Goldkart 125 z tímu LM Racing Team. Druhú preičku s  časom 0:02:20.269 si pre seba zabezpečil Pavol „Buky“ Buček na Kart1000. Dávid Nemček na Honde S3000 obsadil v nedeľu tretie miesto s časom 0:02:21.150.

Poslednou kategóriou na ktorú sa pozrieme je kategória Ženy. Najrýchlejšou ženou sa v nedeľu na trenčianskom letisku stala Michaela Dorčíková na Toyote Yaris GR. Na druhej priečke jej sekundovala Nina Piatriková na Rotax 125 a napokon sa na tretiu priečku dostala aj Zlatica Radičová na Peugeote 205 Mi 16.

AutoslalomShow Cup 2021 bude pokračovať ďalším dvojkolom tentokrát na motokárovej dráhe v Trebaticiach.