Môlča sa opäť hlási o slovo

Je to iba pár dní, čo zónoví autokrosári otvorili svoju sezónu v českom Humpolci a už tento víkend bude seriál pokračovať v maďarskom Nyiráde. Po nich , už o čosi viac ako o mesiac sa však o slovo hlási prvé z dvojice slovenských podujatí. 


Môlča – to je malebná dedinka pár kilometrov od Banskej Bystrice a autokros v nej má dlhoročnú históriu a tradíciu. Aj v tomto roku sa organizačný výbor pod vedením Ing. Jána Pecníka rozhodol pre usporiadanie podujatia, ktorého úroveň každým rokom stúpa a počet jazdcov pribúda. Trať s dĺžkou 980 m už počas druhého júnového víkendu privíta pretekárov z niekoľkých európskych krajín, ktorí sa na trati pobijú o body do viacerých šampionátov – Majstrovstiev zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Rakúska. Tým ale výpočet šampionátov, do ktorých sa jazdci môžu prihlásiť, nekončí. 


V Môlči sa počas tohto pretekárskeho víkendu uskutočnia aj preteky započítavané do seriálu TAX CUP, v ktorom po „odvrhnutí veľkých plecháčov veľkou Európou“ nachádzajú uplatnenie práve vozidlá divízie Touring Autocross -  to znamená plechové vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies a častokrát prekračujúce magickú výkonovú hranicu 500 koní. O možnosť sebarealizácie neprídu ani hobby jazdci, ktorí sa môžu prihlásiť do vloženého hobby preteku. 


Zatiaľ čo pre divákov sa v pravom slova zmysle preteky začínajú až počas víkendu, pre pretekárov začnú už o deň skôr, v piatok, 7.júna 2024 a to administratívnym a technickým preberaním v depe.


Dianie na trati otvorí v sobotu voľný tréning od 9:00 hod. Po ňom sa od 11.00 hod. uskutoční prvá séria oficiálnych meraných tréningov. Od 14.00 hod. je naplánovaná druhá séria oficiálnych meraných tréningov a sobotu na trati ukončí prvá séria kvalifikačných jázd, ktorá sa uskutoční od 16.00 hod. 


V nedeľu budú kvalifikačné jazdy pokračovať svojou druhou sériou, ktorá je naplánovaná na 9.00 hod.

Kvalifikačné jazdy svoju epizódu uzavrú treťou jazdou, ktorá sa uskutoční od 11.00 hod.


O 13.00 hod. Sa diváci môžu tešiť na slávnostné defilé na trati a od 14.00 hod. „pôjde do tuhého“, nakoľko sa uskutočnia semifinálové a finálové jazdy, ktoré rozhodnú o konečnom poradí pretekov. 


Jazdci sa už v týchto chvíľach môžu prihlasovať prostredníctvom stránky prihlášky Slovenskej Asociácie motoristického športu na nasledovnom linku: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php?co=1&xx=9481_941


Pre viac informácii nezabudnite sledovať informačné kanály organizátora podujatia:

Facebook: Autokros Môlča
Instagram: @autokrosmolca
Web: www.autokrosmolca.sk

Organizačný výbor srdečne pozýva všetkých fanúšikov tohto krásneho športu do svojho areálu a verí, že si užijú víkend plný adrenalínu! 

Viac informácií

Spolupracujeme