Michal Okruhlica si Čierny Balog užil (takmer) naplno

Trnavčan Michal Okruhlica v tomto roku nastúpil s podstatne silnejším motorom, v priebehu úvodných pretekov v Ústí, Ožďanoch, ale aj Čiernom Balogu musel riešiť drobné nedostatky.


Takmer nikdy sa nepodarí postaviť pretekárske auto bez toho, aby majiteľa ešte v priebehu sezóny nepotrápili nejaké drobné chybičky. Inak tomu nie je ani u Michala Okruhlicu, ktorý síce ostal na pôvodnej Škode Fabia, akurát pod kapotou auta sa skrýva podstatne silnejší motor. V rámci úvodných pretekov na Slovakia Ringu auto ešte nebolo dokončené, v Ústí nad Orlicí sa porúčalo servoriadenie a v Ožďanoch sa s rovnakým problémom popasoval rovnako. Zdalo sa, že v rámci podujatia ÚAMK PAV Brezno – Čierny Balog 2024 sú už všetky problémy vyriešené, pričom v sobotu dojazdil Michal v druhej jazde s problémom, keď mu počas jazdy vypadlo zaistenie regulácie bohatosti zmesi na šiestom mieste v poriadne nabitej triede NP3. V nedeľu Michala Okruhlicu vyradila doslova banalita. Roztrhnuté plynové lanko. 


„Je to nanovo postavené so silnejším motorom, takže riešime za pochodu všelijaké drobnosti. Ale zdá sa, že už je všetko vychytané. V sobotu auto fungovalo perfektne. Kopec je krásny, rýchly, len je to z môjho pohľadu trochu motanica a ja som sa ho nevedel naučiť tak ako by som potreboval. Jednoducho som nevedel veriť sám sebe a mojej hlave, že môžem držať úplne plný. Ale to je moja chyba. Napriek tomu som v sobotu bol nadmieru spokojný. V nedeľu opäť všetko fungovalo super, teda až do prvej súťažnej jazdy, keď sa roztrhlo plynové lanko. A bez plynu sa pretekať nedá. Našťastie som mal možnosť štartovať aspoň tréningovo, bez hodnotenia v druhej súťažnej jazde. V nej zase všetko išlo na sto percent. Nejako som sa uvoľnil a beriem tento rok ako testovací na odhaľovanie konštrukčných chýb. Berieme to s pokorou a úsmevom. Ďakujeme partnerom OK-PLAST Logistik, Parfemeria Lujza, Golf Trnava, Max limit, EL - ZET, privesy.sk a Trnava Live,“ zhodnotil Mišo Okruhlica po pretekoch.


V OK Plast Teame veľa času na oddych neostáva, keďže už o dva týždne bude Michal so svojou Škodou Fabia štartovať na Pezinskej Babe.


Miro Majláth

Spolupracujeme