Memorandum o spolupráci prinesie svetové podujatia

DSC_6188
Foto: Michal Tvrdý

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING, Slovenská asociácia motoristického športu a Slovenská motocyklová federácia podpísali za účasti médií memorandum o spolupráci. Jeho cieľom je vytvoriť v najbližších rokoch na Slovensku podmienky pre hosťovanie celosvetovo významných motoristických podujatí pod hlavičkou FIA a FIM, s aktívnou podporou a účasťou Slovenskej republiky.


Foto: Michal Tvrdý

Predstavitelia jednotlivých strán dohody svojím podpisom prejavili záujem o rozšírenie, už aj tak výbornej, vzájomnej spolupráce. V minulosti tieto spolupráce priniesli na Slovensko množstvo zaujímavých motoristických podujatí svetového kalibru. Zo všetkých stoja za zmienku podujatia ako Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC (neskôr FIA WTCR), vytrvalostné majstrovstvá sveta pretekov cestných motocyklov FIM EWC, medzinárodné majstrovstvá cestných motocyklov FIM ALPE ADRIA, majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu FIA ETRC, majstrovstvá zóny strednej Európy v relykrose FIA CEZ RALLYCROSS, preteky automobilov FIA GT1 či juniorské preteky motocyklov FIM MINI GP.


Foto: Michal Tvrdý

Spoločným cieľom zúčastnených strán je teda uskutočniť významné svetové motoristické podujatie na Slovensku s víziou zlepšiť poznateľnosť a samotnú propagáciu Slovenskej republiky prostredníctvom motoršportu.

Spolupracujeme