Melichárekovci pripravení na Dobšinú

Dve súťaže pred záverom slovenskej sezóny automobilových súťaží môže už Dobšiná rozhodovať o majstrovských tituloch.  


Potom, ako posádka bratov Melichárekovcov vynechala štart v poľskom Rzeszowe, vracia sa teraz počas nadchádzajúceho víkendu znova do súboja o titul v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska automobilových súťaží (MMSR). Suverénni lídri priebežného poradia vlani, na prvom ročníku Rally Dobšiná, ktorý sa jazdil iba v rámci Slovenského pohára, neštartovali. Napriek tomu však nie sú pre nich všetky trate veľkou neznámou. 

„Súťaže na Gemeri máme radi. Sú tú pekné trate v nádhernom prostredí. Presne také, ako sa na dobrú rely patrí,“ vraví pred štartom v Dobšinej Jaroslav Melichárek. 


Naposledy sme topoľčiansku posádku tímu MELICO RACING videli na súťaži v Prešove, čo bolo ešte v závere júna. Aj preto sa Jaro s Erikom rozhodli predošlý víkend postaviť na štart jednej zo súťaží českého Rallysprintu, ktorá sa jazdila vo Vyškove na Morave. 

„Táto súťaž nám prišla vhod. Pojali sme ju ako prípravu na štart v Dobšinej. Vyskúšali sme techniku a dobre sa rozjazdili. Myslím si, že môžem povedať, že sme pripravení na záver slovenskej rely sezóny,“ konštatuje pilot Fordu Fiesta RS WRC, ktorého už tradične naviguje brat Erik Melichárek. 


Rally Dobšiná sa po vlaňajšej premiére dostala tentoraz do kompletného kalendára slovenského šampionátu automobilových súťaží a pôjde sa ako predposledný podnik sezóny MMSR, MSR a historikov. Iba SRP ukončí svoju sezónu až v novembri na Rally Liptova.

 „Ako vždy, aj teraz v Dobšinej sa budeme snažiť zvíťaziť a potvrdiť svoju tohtoročnú pozíciu,“ deklaruje Jaro Melichárek. 


Popradskí organizátori desať dní pred štartom korigovali počet rýchlostných skúšok pre MMSR a MSR na deväť, pričom sa ich dĺžka skrátila na 69 km. Spolu s prejazdmi bude jednodňová súťaž v okolí Dobšinej merať necelých 312 kilometrov. V piatok 15. septembra sú na programe administratívno-technické povinnosti, po ktorých nasledujú obhliadky tratí. Slávnostný štart je naplánovaný na piatok podvečer o 17-tej hodine pred Mestským úradom. Samotná súťaž potom odštartuje v sobotu ráno o ôsmej hodine. Vyhlasovanie víťazov, ktoré 2. ročník Rally Dobšiná 2023 ukončí, je naplánované od 18-tej hodiny na námestí. 


Ľuboš Kašický

Spolupracujeme