Mato Homola na 2. mieste v Spa-Francorchamps!

cbb6eae4-dd3f-971e-50f4-800858df13c0
Foto: Janík Motorsport

Konečne! Po veľmi smolnom začiatku a nedokončených štyroch pretekoch z piatich prišla zaslúžená odmena vo forme druhého miesta v šiestych pretekoch sezóny TCR Europe 2022 na belgickom okruhu Spa-Francorchamps!

 
Foto: Janík Motorsport

Piatkové tréningy naznačovali, že Maťo bude v Spa rýchly – tento okruh má veľmi rád a pomaly sa začína stávať pravidlom, že sa mu tu veľmi darí. V prvom tréningu zajazdil štvrtý najrýchlejší čas a v druhom obsadil kvôli technickým problémom až štrnáste miesto. Pretekársky tím HYUNDAI | Janík Motorsport a aj Maťo vedeli, že majú najviac. 

 
Foto: Janík Motorsport

Svoju rýchlosť dokázal aj v kvalifikácii, kde sa spoločne s tímovým kolegom prebojovali aj do druhej časti. Tá bola veľmi vyrovnaná – prvých 10 jazdcov delila len jedna sekunda. Maťo obsadil 8. priečku, ktorá znamenala štart do druhých pretekov víkendu z perfektného tretieho miesta, vďaka obrátenému poradiu na štarte. 

 
Foto: Janík Motorsport

Prvé preteky však nedopadli vôbec dobre, hneď po štarte sa v prvej zákrute Maťo dostal do poriadneho sendviču, kde dostal rany z každej strany, čo spôsobilo poškodenie vozidla a Maťo musel po pár kolách odstúpiť. 

 
Foto: Janík Motorsport

Všetko úsilie venoval tím príprave áut na nedeľu, kde štartovali obaja jazdci z prvých priečok – Jáchym šiel z prvej pozície a Maťo z tretej. Po perfektnom štarte sa Maťo ešte pred prvou zákrutou dostal na druhé miesto pred skúseného Toma Coronela a s istotou došli s Jáchymom po ôsmich kolách do cieľa na prvom a druhom mieste, čím priniesli parádny výsledok aj pre tím. 

„Bolo to perfektné, skrátka všetko do seba zapadlo a ešte sa mi podarilo aj dobre odštartovať,“ hovorí po pretekoch Maťo a dodáva: „Nedali sme nikomu šancu, mali sme veľmi rýchle tempo a situáciu sme si krásne kontrolovali až do konca pretekov. Som veľmi šťastný, po toľkých nedokončených pretekoch som to nielen ja, ale aj celý tím neskutočne potreboval. Spa už bude asi naveky jeden z mojich najobľúbenejších okruhov,“ uzatvára Maťo. 

 
Foto: Janík Motorsport

Veľké poďakovanie smeruje nielen k pretekárskemu tímu HYUNDAI | Janík Motorsport, ale tiež všetkým partnerom a rodine, vďaka ktorým sa tieto krásne veci dejú. 

Spolupracujeme