Maťo Homola kvôli zraneniu ukončuje sezónu TCR Europe 2022

1bcebfb0-fef3-e575-cb3a-3500c33cfd2a
Foto: Janík Motorsport

Slovenský automobilový reprezentant, Maťo Homola, skutočne nepatrí medzi tých, ktorí by niečo predčasne vzdávali. Žiaľ, jeho zranenie z prvej polovice sezóny mu neumožňuje ďalej pokračovať.  

Už takmer tri mesiace sa Maťo Homola trápi so zranením zápästia, s odtrhnutým väzom v pravom zápästí. Predčasný koniec neprichádzal do úvahy, hoci mu lekári odporúčali okamžitú operáciu. Maťo je však veľký bojovník a operačný zákrok, spolu s ďalšou mnohotýždňovou rehabilitáciou by pre neho znamenal predčasný koniec.  


Foto: Janík Motorsport

Aj napriek bolesti dokázal jazdiť a v momentoch, kedy dokončil preteky bojoval o výborné umiestnenia. Žiaľ, stav jeho zápästia sa zhoršil a minulotýždňová kontrola odhalila, že sa to vôbec nezlepšuje, práve naopak, operácia je nevyhnutná, ak sa chce vyhnúť trvalým následkom do budúcnosti. 

„Nie som vôbec šťastný, keď som si takýto „ortieľ“ vypočul práve pred pretekmi v mojej obľúbenej Monze, kde som minulý rok zvíťazil. Dúfal som, že aj keď cez bolesť, tak budem schopný sezónu dojazdiť. Ruku mám však v týchto chvíľach v takom stave, že mi lekár zakázal ešte aj šoférovať auto s manuálnou prevodovkou,“ hovorí Maťo. 


Foto: Janík Motorsport

Hoci sa táto sezóna pre slovenského pretekára nevyvíjala ideálne, Maťo nie je ten, ktorý by niečo predčasne zahadzoval.

„V tejto chvíli je pre mňa zdravie prioritou – už  mám stanovený aj termín operácie a verím, že všetko prebehne v poriadku a čoskoro budem môcť začať s rehabilitáciou, aby som sa budúci rok mohol vrátiť ešte silnejší!“, dodáva Maťo. 


Foto: Janík Motorsport

„Je mi to nesmierne ľúto, nielen kvôli mne, ale aj kvôli tímu, partnerom a, samozrejme, mojej rodine. Všetci sme do toho dali veľa a predčasne sa to končí. Ďakujem tímu HYUNDAI | Janik Motorsport, za výbornú prácu počas celej sezóny a tiež môjmu inžinierovi, Jarovi Krajčimu. Hlavu hore, budúci rok bude náš!“, uzatvára Maťo Homola.

Spolupracujeme