Maťo Homola dnes štartuje na ďalšom víkende TCR Europe 2022 v Spa-Francorchamps!

1e867eb5-b590-8f8c-12e5-6c5ea9bed7fc
Foto: Janík Motorsport

Sezóna TCR Europe 2022 sa zatiaľ pre slovenského automobilového reprezentanta nevyvíja vôbec dobre – na poslednom pretekárskom víkende vo Francúzsku nedokončil ani jedny preteky. Maťo však nestráca optimizmus a už dnes začína ďalší víkend na jeho obľúbenom okruhu Spa-Francorchamps, kde minulý rok obsadil druhé miesto. 

 
Foto: Janík Motorsport

Tvrdú lekciu z odolnosti dostáva Maťo Homola už od začiatku sezóny TCR Europe 2022. On, aj pretekársky tím HYUNDAI|Janík Motorsport robia všetko pre to, aby zvrátili nepriaznivý úvod.

„Tvrdo na sebe pracujem, odjazdil som množstvo hodín na simulátore a verím, že v Spa dokážem moju smolu prelomiť. Kľúčová je pre nás kvalifikácia. Ak v nej neuspejeme, z druhej desiatky sa už omnoho ťažšie miešajú karty,“ hovorí pred víkendom Maťo. 

 
Foto: Janík Motorsport

V Spa dokázal za uplynulé roky zajazdiť nejeden výborný výsledok a preto je optimistický aj tentokrát.

„Minulý rok sa nám podarilo druhé miesto a odštartovali sme sériu dobrých umiestnení. Dúfam, že aj tento víkend budem tam, kde chcem byť – teda na špici celého štartového poľa,“ uzatvára Maťo. 


Foto: Janík Motorsport

Tretí pretekársky víkend začína v piatok dvomi voľnými tréningami, v sobotu pokračuje kvalifikáciou a prvými pretekmi, no a v nedeľu sú na programe druhé preteky. Prinášame veľkú novinku, celú sezónu TCR Europe a teda aj tieto preteky budete môcť sledovať naživo na stanici RTVS Šport a tiež na YouTube a Facebooku. Kvalifikácia bude k videniu aj na Maťovej Facebook stránke a tiež na Facebook stránkach seriálu TCR Europe, ako aj ich YouTube stránke. 

Spolupracujeme