Maťo Homola bude pretekať proti Maxovi Verstappenovi!

ccbf7f95-3f37-7877-5e9e-8dbb124287c7
Foto: ARC Bratislava

A nielen proti nemu! Juan Pablo Montoya, alebo Fernando Alonso sú ďalšie mená, s ktorými bude Maťo bojovať v seriáli 24 hodín Le Mans Virtual. Ako ste správne pochopili, tieto preteky sa udejú vo virtuálnom svete a takto spoja rôzne odvetvia motoršportu v jedno.

 Le Mans Virtual je najväčší e-motoršportový šampionát, ktorý zahŕňa 5 pretekárskych víkendov a už tento víkend sa bude konať vrchol sezóny - 24 hodinové preteky na legendárnej trati Le Mans. Na štart sa postavia už spomínaní Verstappen, Montoya a Alonso (ako manažér tímu Alpine), ale aj také esá ako Bruno Spengler (jazdec DTM), Dani Juncadella (jazdec DTM), Felix Rosenqvist (jazdec IndyCar), Bent Viscaal (jazdec F2) alebo Louis Deletraz (jazdec F2 a Le Mans). Bojovať bude to najlepšie aj spomedzi pretekárskych tímov z celého sveta motoršportu - Mercedes AMG Petronas, Red Bull Esport, Williams, Porsche, BMW alebo Alpine.


Foto: ARC Bratislava

Maťo Homola sa na štarte objaví v kategórií LMP2 v slovenskom tíme ARC Bratislava, ktorý sa aktívne zúčastňuje vytrvalostných pretekov World Endurance Championship a v šampionáte Le Mans Virtual to je jediný tím zo Slovenska a Česka. Maťo bude bojovať v čisto slovenskom zložení, keď ho v tíme doplnia jazdci: Dávid Nemček, Jakub Štofko a Denis Zeťák.


Foto: ARC Bratislava

 Pravidlá sú jasné aj v rámci členov tímu. V každom tíme musia byť minimálne dvaja jazdci s platnou FIA licenciou, ktorí sú vnímaní ako PRO jazdci. Ďalší dvaja jazdci môžu byť “simraceri”, teda simulátoroví jazdci, ktorí majú s jazdou z domu veľké skúsenosti. Po vzore reálnych pretekov Le Mans, tak aj tu je štartový rošt rozdelený na kategórie LMP2 a GTE. V kategórií LMP2 bude tím ARC Bratislava bojovať proti 28 tímom, v kategórií GTE ich bude 21. Dokopy sa teda na trati Le Mans predstaví úctyhodných 50 tímov z celého sveta.

"Je to niečo neuveriteľné. Budem na jednej trati s tými najlepšími reálnymi, ale aj simulátorovými jazdcami sveta. V reálnom svete som už aj majstra sveta cestovných vozidiel porazil, ale so šampiónom Formuly 1 som tu česť ešte nemal,” hovorí Maťo Homola a dodáva: “24-hodinové preteky budú extrémne náročné hlavne psychicky a taktiež s chalanmi nezaháľame v príprave. Nastavujeme auto ako najlepšie vieme, aby sme boli konkurencieschopní a podali dobrý a konzistentný výkon. Budú proti nám simulátoroví jazdci, ktorých jazdenie virtuálnych pretekov je ich povolanie a majú enormné množstvo skúseností. No my do toho dáme všetko a pokúsime sa o pekný výsledok. Držte nám palce!”

 
Foto: ARC Bratislava

Virtuálne preteky 24h Le Mans odštartujú už túto sobotu (15.1) o 14:00 a v nedeľu toho istého času víťaz pretne cieľovú čiaru. Maťa a tím ARC Bratislava môžete sledovať na oficiálnom vysielaní Le Mans Virtual na ich YouTube alebo Facebooku, alebo na kanáli Digital Motorsport so slovenským komentátorom na YouTube.

Spolupracujeme