Martin Koči na štarte JWRC 2021

Už nadchádzajúci víkend v Chorvátsku vstupuje do svojej jubilejnej dvadsiatej sezóny juniorsky rely šampionát. Na štarte bude aj slovenský šampión Martin Koči.


Svet sa mení a JuniorWRC, ktorá dala rely Loeba, Ogiera, Sorda, či Evansa, síce oslavuje dvadsiatu sezónu, no zároveň svoju poslednú. FIA totiž oznámila, že od roku 2022 sa „juniorka“ bude jazdiť osobitne v kategóriách WRC2 aj WRC3. 


Foto: M-Sport

„Juniorka“ sa jazdí na identických autách Ford Fiesta Rally4. Model mal premiéru iba v júni 2020, no veľmi sa osvedčil a stáva sa obľúbenou technikou pre mnohé posádky. V roku 2021 má JuniorWRC kalendár na programe päť podnikov, z ktorých štyri najlepšie výsledky sa budú počítať do konečného poradia. Štartuje sa tento víkend v Chorvátsku, ktoré premiérovo hostí tretí podnik MS rely. O mesiac neskôr sa pokračuje v Portugalsku. V polovici júla sa tretí podnik JWRC odjazdí v Estónsku, no a v auguste je na programe belgická Ypres. Finále je naplánované na polovicu októbra do Katalánska.


Pre nás je dôležitá správa, že do šampionátu sa po piatich rokoch vracia slovenský rely šampión z rokov 2018 a 2019, Košičan Martin Koči. Ten naposledy vybojoval titul vicemajstra sveta v roku 2016. Do sezóny 2021 nastupuje spolu so skúseným Petrom Těšínskym.


„Byť vo WRC je snom a zároveň aj cieľom. Nie som najmladší, ale JWRC je najlepšia cesta, ako  sa dostať do WRC. Som veľmi šťastný, že som tu. Poznám svoj cieľ. Konkurencia je veľmi silná, ale som rád, že je to tak a všetkých veľmi rešpektujem. Vydám zo seba to najlepšie a pokúsim sa vyvarovať predošlých chýb, poučiť sa z nich,“ povedal Košičan na úvod chorvátskej súťaže.

Držme mu teda palce, nech sa môže Slovensko na záver sezóny znova potešiť peknému výsledku.

Spolupracujeme