Martin Koči na jubilejnej Barum rally v top 10

Posledný augustový víkend sa na Morave konalo najvýznamnejšie podujatie v československom rally športe a to 50. Barum Czech Rally Zlín, ktoré je zahrnuté v seriáli Majstrovstiev Európy v rally. Na jubilejnom ročníku nečakane štartoval aj slovenský reprezentant Martin Koči, kde s novým spolujazdcom obsadil krásne 10. miesto absolútne.


Martin Koči v tejto sezóne štartoval na troch podujatiach juniorských Majstrovstiev sveta, no po opakovaných technických problémoch na automobile Ford Fiesta Rally4,  ktoré na posledných dvoch podujatiach (v Portugalsku a v Estónsku) zapríčinili stratu pódiového umiestnenia, sa tím rozhodol v sezóne nepokračovať. A tak bolo otázne, kedy Martin opäť usadne za volant pretekárskeho špeciálu. 


Štart na Barum rally objasňuje Martin: „V pondelok, v týždeň konania „Barumky“, ma kontaktoval Roman Odložilík, ktorý bol prihlásený na pretek s jeho Škodou Fabia Rally2 Evo a spolujazdcom Martinom Turečkom so slovami, že zvažuje svoj štart, pretože má angínu a spýtal sa ma, či by som si vedel predstaviť, že by som štartoval miesto neho podľa pravidiel s jeho spolujazdcom. Bol to pre mňa šok, no napriek tomu, že som sa na pretek nepripravoval, mal som radosť, že by som mohol štartovať. V utorok sa nakoniec uzavrela dohoda s mojim tímom a vyrazil som na Barumku.” Martin Koči si sadol za volant Škody Fabie Rally2 Evo po roku a absolvoval svoju premiéru s Martinom Turečkom na mieste spolujazdca.

„Našťastie sme mali v stredu ešte krátky test, kde sme najazdili cca 30km, čo bolo veľmi potrebné, pretože zmena techniky (z dvojkolky na štorkolku) bola na mojej jazde veľmi citeľná. Našťastie s navigátorom Martinom Turečkom sa dlhšie poznáme a v aute sme od prvého kilometra boli veľmi dobre zladení, aj keď sme spolu išli po prvý krát. Pre Martina Turečka to boli domáce trate, čo nám tiež pomohlo.”


Martin Koči štartoval na Barum rally po tretí krát, naposledy v roku 2017, kde skončil na 7. mieste absolútne. Jeho otec Michal Koči vyhral Barum rallly dva krát  (1997, 1998) v úlohe spolujazdca s Enricom Bertonem.

„S konečným 10. miestom absolútne som spokojný. Vedel som, že nechcem riskovať, pretože som neabsolvoval takú prípravu ako konkurencia a k tomu boli podmienky na trati neobvykle náročné. Počas súťaže sme nemali žiadnu krízovú situáciu a pretek sme si v aute užívali. Ďakujem tímu TRT Technology , ako aj Styllex motorsport za možnosť štartovať,“ povedal na záver dvojnásobný Majster Slovenska v rally a juniorsky vicemajster sveta Martin Koči.

Spolupracujeme