Martin Koči bude cez víkend súťažiť v poľskom Rzeszowe

Dvojnásobný absolútny majster Slovenska v rally Martin Koči so spolujazdcom Imrichom Ferenczom sa po 9 rokoch opäť postavia na štart Marma 29. Rally Rzeszow v Poľsku už tento víkend. Od 6.8. - 8.8. si budú merať sily s poľskou a slovenskou špičkou v rally športe na vozidle ŠKODA FABIA Rally 2 evo.


Marma 29. Rally Rzeszow bude po pandémii otvorením poľského šampionátu. V rámci Majstrovstiev Slovenska to bude už druhá súťaž po STEELVENT SALGÓ Rally v Maďarsku, kde posádka ŠKODA Slovakia Motorsport obsadila druhé miesto. Okrem toho je súťaž zaradená aj do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy. Súťaž bude dvojdňová, každá etapa bude mať vyše 65 km a pre slovenské posádky sa bude hodnotiť každá etapa zvlášť. Vo štvrtok večer od 19:50 hod. prebehne slávnostné otvorenie súťaže na námestí „Rynek“ v Rzeszowe. V piatok a v sobotu sa bude súťažiť na tratiach s dĺžkou oboch etáp 431,48 km z toho 133,10 km „ostrých“ tratí. 


„Do Poľska sa veľmi tešim, pretože súdiac z onboard videí na internete si myslím, že to bude veľmi pekná súťaž s rýchlym charakterom. Na Rajde Rzeszowskom  som štartoval iba raz, a to v mojej prvej sezóne s čerstvým vodičským preukazom v roku 2011 s terajším spolujazdcom  Miňom Ferenczom. Od vtedy som trošku vyzrel, takže pohľad na trate bude trošku iný“, s úsmevom hovorí Martin Koči. 


Do súťaže sa prihlásilo 82 posádok – celá poľská a slovenská špička, z toho v rámci Majstrovstiev SR sa na štart postaví 25 posádok.

Spolupracujeme