Ľuboš Ziman s prvým a druhým miestom v triede 3a v Ožďanoch

Ľuboš Ziman sa slovenským fanúšikom pretekov automobilov do vrchu predstavil v tohtoročnej sezóne prvýkrát. S opäť vylepšeným autom dosiahol aj na dobré umiestnenia.


XII. Oždianske serpentíny 2024 nevynechal ani Žarnovičan Ľuboš Ziman so svojim kopcovým špeciálom Subaru Impreza, ktorého boky krášlilo meno súťažiaceho - L Racing. Auto v priebehu zimnej prestávky dostalo zase niekoľko vylepšení, ale v motore pribudlo aj niekoľko koníkov. Ľuboš si tak zase musel zvykať na iné správanie auta, ale ako sme u neho zvyknutý, všetko zvládol na výbornú. Výsledkom bolo v sobotu štvrté misto absolútneho poradia, tretie v kategórii I. a druhé v triede 3a. V nedeľu svoje umiestnenie potvrdil piatym miestom absolútne, tretím v kategórii I. a v triede 3a bral víťazstvo.


„Áno, Subaru dostalo pod kapotu nejaké koníky navyše, ale aj niekoľko iných drobností. Samozrejme zase som si musel zvykať na nové vylepšenia, ale to je takto začiatkom sezóny pre mňa normálne. Musím si naň zvyknúť a bude dobre. V nedeľu mi prestalo ukazovať či motor maže, alebo nemaže, ale zdá sa, že to je iba porucha snímaču. Trochu mi to ťahalo oči a znervózňovalo to, ale inak super. Chcel by som poďakovať mojej manželke a celej rodine, za to, že to so mnou zvládajú, Jankovi Liptákovi, ale aj Janovi Repiskému a S.O.S. Truck za pomoc a servis, a samozrejme fanúšikom, ktorí ma tlačia stále do lepších a lepších výkonov, ale aj každému, kto mi akoukoľvek formou pomáha,“ povedal Ľuboš Ziman po pretekoch v Ožďanoch.


Ľuboša a jeho tím teraz čakajú dva voľné víkendy a následne sa s ním opäť stretneme v rámci ďalšieho kola slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu. To sa bude konať na podujatí ÚAMK Brezno – Čierny Balog 2024 v dňoch 5. – 7.7.2024.


Miro Majláth  

Spolupracujeme