Ľuboš Ziman maximálne spokojný s Ostrou Lúkou 2022

Sledovať Ľuboša Zimana po prejazde cieľom bol v tomto roku naozaj zážitok. Spokojný výraz v očiach a vysmiata tvár dávali jasne najavo, že je Ľuboš so svojim výkonom maximálne spokojný. 


Žarnovica, mesto ktoré je už niekoľko desaťročí úzko spojené s motoristickým športom. Je tomu tak v prvom rade vďaka plochodrážnemu areálu, okolo ktorej okrem motorkárov vyrástlo aj niekoľko automobilových pretekárov. Jedným z nich je Ľuboš Ziman.

„Začínal som v rámci organizácie Autoslide, ktorý sa konal u nás v Žarnovici. Tu som sa navyše prvýkrát predstavil aj v úlohe predjazdca. Boli to pekné roky, sledovať do prasknutia plný žarnovický areál, to bol naozaj balzam pre moju dušu. Žiaľ, ako niečo začne, tak aj niekedy skončí a tak to bolo aj s Autoslidom. Po tejto mojej životnej epizóde som motoristický šport sledoval aj naďalej. Pred tromi rokmi prišiel ten správny čas, kúpil som pretekárske Subaru Impreza, prihlásil som sa na školenie a stal som sa držiteľom pretekárskej licencie. A následne prišiel čas postaviť sa prvýkrát na štart pretekov,“ vysvetlil úvodom Ľuboš Ziman.


Prvý spomínaný „ostrý“ štart si Ľuboš užil pred tromi rokmi práve na Ostrej Lúke. Tu sa v priebehu posledného aprílového a prvého májového dňa v rámci podujatia PAV PROFIN CAR Ostrá Lúka 2022 predstavil aj teraz. Samozrejme spoločnosť na trati mu robilo Subaru Impreza G3.

„Pravdu povediac, na Slovakia Ring sme nestihli auto poriadne naladiť, keďže náš zahraničný ladič ostal vážne chorý. Auto tak ostalo nenaladené. Našťastie sme spoločne s Jankom Liptákom z L Racingu dostali nápad vyskúšať do Subaru namontovať riadiačku Motec a celé ho preprogramovať nanovo. Bolo to poriadne časovo našponované, ale nakoniec sme to stihli na poslednú chvíľu,“ opísal Ľuboš predpretekovú naháňačku.


Výsledkom spomínaného úsilia bolo, že Ľuboš sa konečne po troch rokoch v aute cítil naozaj komfortne, pričom prekonal svoj vlastný rekord trate a navyše dojazdil dvakrát na druhom v triede 3a a dvakrát na treťom mieste v skupine 3. 

„Vďaka mechanikom z L Racing Teamu a realizačného tímu mechanikov SOS Truck Žarnovica, pod vedením Janka Repiského,  moje Subaru ešte nikdy nefungovalo tak dobre ako teraz. V aute som sa naozaj cítil perfektne, s každou jazdou som bol spokojný. Chalani majú fakt zlaté ručičky za čo celému L Racing Teamu ďakujem. Je pravda, že už na pretekoch som cítil, že môj motor dýcha z posledných síl a je pred smrťou. Teraz už sa robí nový, pričom zmeny nastanú aj na podvozku, ktorý bol úplne sériový. Verím tomu, že v Ožďanoch bude všetko ako nové a mne sa opäť podarí vyrábať výborné časy,“ doplnil záverom Ľuboš Ziman.


Ako už Ľuboš naznačil, ďalším podujatím, kde spolu s ním a jeho Subaru Impreza G3 uvidíme, budú Oždianske serpentíny konajúce sa počas posledného júnového víkendu.


Miro Majláth  

Spolupracujeme