Kesko Racing Team s Františkom Fuskom smeruje na neznámy kopec

Slovenský Kesko Racing Team spoločne s jazdcom Františkom Fuskom absolvuje počas nadchádzajúceho víkendu podujatie Ústecká21 na Morave.


Práve v Ústí nad Orlicí odštartujú ďalšie dve kolá seriálov Dynamax medzinárodných a národných Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2023. Tieto preteky už niekoľkokrát v minulosti boli súčasťou slovenského kopcového kalendáru, Fero Fusko sa však ani na jednom z nich nezúčastnil. Teraz ho v rámci Ústeckej21 čaká debut.

„Je to pravda, na Ústeckej som nikdy neštartoval a tým pádom trať nepoznám. Zisťoval som od kolegov aká je a povedali mi, že sa mi bude páčiť. Vraj je zhruba 50:50 najskôr širšia a potom úzka, taká rallystická. No budem si ju musieť poriadne prejsť a zapamätať. Viem, že oproti chalanom čo tam už jazdili budem mať hendikep, ale verím, že to všetko dopadne dobre a podarí sa mi vybojovať aj body do priebežného hodnotenia seriálov. Teším sa, bude to zase po dlhej dobe niečo nové,“ povedal Fero Fusko pred odjazdom na Ústeckú21.


Ako sme už v úvode hovorili, podujatie Ústecká21 odštartuje ako šieste a siedme kolo seriálov Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu a ako druhé kolo Slovenského kopcového poháru. Samozrejme na trati sa predstavia aj jazdci českých majstrovských seriálov a tak sa diváci v Ústí nad Orlicí majú možnosť tešiť na približne stovku jazdcov. Z nich približne štvrtina bude bojovať o body v rámci seriálov MMSR, MSR a SKP. Podujatie sa bude konať v dňoch 26. – 28.5.2023.


O tom, ako sa darilo reprezentantovi slovenského Kesko Racing Teamu, Ferovi Fuskovi s vozidlom Seat Leon TDi vám povieme po pretekoch.


Miro Majláth

Spolupracujeme