Kesko Racing si ide na 47. Rally Košice 2021 pre majstrovské tituly

Dve súťažné posádky, tri možné tituly Majstrov Slovenska v rally v sezóne 2021. S takouto vyhliadkou smeruje na Rally Košice 2021 rožňavský Kesko Racing Team.


V prípade posádky Kamil a Erik Švecoví už je o jednom z možných majstrovských titulov v predstihu rozhodnuté a to v triede 6, kde už Kamila s Erikom nemôže nikto so súperov dobehnúť. Stále však je o čo bojovať, v hre je totiž ešte aj majstrovský titul v skupine 2WD. Tu síce Švecovcom aktuálne rovnako patrí prvá priečka priebežného hodnotenia, no ich najbližší prenasledovatelia na nich strácajú iba dvadsaťtri bodov. 

„Bude to ešte poriadne náročné, ale pevne veríme, že nás to povestné športové šťastie neopustí a všetko dotiahneme do zdarného konca. V Košiciach v podstate presne vieme do čoho ideme a čo nás čaká. Napriek tomu musíme pri písaní rozpisu dávať veľký pozor, predsa len v minulom roku sa kvôli COVIDu košická súťaž nekonala a cesty môžu byť v úplne inom stave ako tomu bolo pred dvoma rokmi. Na druhej strane, všetci budeme mať rovnaké podmienky, takže sa do toho treba poriadne obuť a veriť si,“ zamyslel sa Kamil Švec pred odjazdom do Košíc.


V prípade druhej posádky Kesko Racing Teamu, ktorú tvorí dvojica Fero Fusko a Dušan Kekeňák, je situácia trošku lepšia. Dôvodom je fakt, že Fero s Dušanom odštartujú v Košiciach v triede 12 osamotení a tak majstrovský titul už majú v podstate už pred samotným štartom vo vrecku.

„Škoda, že sa nikto so súperov v našej triede 12 neprihlásil, mohlo to byť ešte zaujímavé. Nevadí, našim cieľom je napriek tomuto faktu absolvovať celú rally súťaž a dôjsť až na cieľovú rampu,“ doplnil Fero Fusko.


47. Rally Košice 2021 odštartuje v dňoch 15. – 17.10.2021. Organizátor pre súťažiacich pripravil dvojetapovú súťaž, v rámci ktorej súťažné posádky absolvujú trať o celkovej dĺžke 457,30 kilometrov. V tomto počte je započítaných aj 129,00 meraných kilometrov. Tie sú rozdelené do desiatich rýchlostných skúšok, z ktorých štyri sa budú konať počas prvej a šesť v druhej. Štart súťaže je plánovaný na sobotu 16.10.2021 od 13:00 hodiny a cieľ bude v nedeľu 17.10.2021 od 13:50 hodiny. 

Miro Majláth 

Spolupracujeme