Kecer s Ivanom sa vezú na víťaznej vlne

Posádka košického 3PLAST Rally Teamu v tohtoročnej slovenskej rally sezóne ide od víťazstva k víťazstvu. V Prešove dosiahla už po tretíkrát na plné body v triede 15.


Patrik Kecer a Sebastián Ivan sa spoločne s vozidlom Ford Fiesta ST 2,0 po víťazstve na Kopnej a v Poprade predstavil aj rally fanúšikom v rámci 27. Rally Prešov 2024. Jednoetapová súťaž ich síce potrápila tropickými horúčavami, no na ich výkone to v cieli nebolo znať. V rámci súťaže museli absolvovať, rovnako ako všetci ostatní účastníci Majstrovstiev Slovenska v rally, osem rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke sedemdesiatštyri kilometrov, pričom celková dĺžka trate sa zastavila na čísle stoosemdesiatštyri. 


Už v prvom preskupení, ktoré sa konalo po úvodnej dvojici rýchlostných skúšok bol Patrik spokojný.

„Fajne je. V aute je strašne horúco, takže určite dnes zhodíme aspoň dve kilá. Ale trate sú pekné, trochu ušmýkané, ale to nevadí. A dúfam, že nezaprší.“


V ďalšej časti súťaže Patrik so Sebastiánom držali nastolené tempo, ktoré im zabezpečovalo vedenie v triede 15, ale aj výbornú pozíciu v absolútnom poradí. Toto sa nezmenilo ani po dojazde do cieľa a tak sa mohla posádka 3PLAST Rally Teamu tešiť z víťazstva v triede 15, tretieho miesta v kategórii 2WD medzinárodne aj národne, ale aj dvanásteho miesta absolútneho poradia.

„Sme spokojní. Naše auto po zimnej príprave drží a nevykazuje žiadne problémy. To je najpodstatnejšie. Vychytali sme všetky muchy a vtedy sa dobre jazdí. Súťaž bola veľmi pekná a čím viac sme išli tým to bolo lepšie. Sme spokojní, sme v cieli s veľmi dobrým výsledkom. Nič viac sme si nemohli priať. Vďaka za toto však patrí aj partnerom 3PLAST Rally Teamu, našim rodinám a všetkým, ktorí akokoľvek pomáhajú,“ zhodnotil v cieli 27. Rally Prešov 2024 Patrik Kecer.


Posádku 3PLAST Rally team teraz čaká voľný víkend a hneď po ňom ich domáca, jubilejná 50. Rally Košice 2024.

Miro Majláth

Spolupracujeme