Kecer s Ivanom na Rallye Dobšiná dosiahli maximum možného

3Plast Rally Team spoločne s posádkou Patrik Kecer – Sebastián Ivan má za sebou ďalšie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2023. V tomto prípade Rallye Dobšiná.

„Po obhliadkach tratí musím povedať, že nevyzerá zle. Auto sme pripravili čo možno najlepšie, snáď všetko vydrží a my dôjdeme až do cieľa súťaže. Verím, že sa nám bude dariť a všetko dopadne dobre,“ povedal pred štartom Rallye Dobšiná 2023 Patrik Kecer.


Organizátor súťaže pripravil pre účastníkov Majstrovstiev Slovenska v rally deväť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke necelých šesťdesiat kilometrov. Všetky rýchlostné skúšky sa pritom konali iba na dvoch úsekoch, pričom dopoludnia ich súťažné posádky absolvovali v jednom smere a popoludní v protismere.


Patrik so Sebastiánom si pred samotnou súťažou povedali, že najdôležitejšie pre nich bude dojazdiť až do cieľa a ak by sa podarilo nejaké dobré umiestnenie, bude to iba bonus naviac. Dôvod je jednoduchý, ich vozidlo Ford Fiesta ST 2.0 nedokáže konkurovať továrenským vozidlám, ktoré sú zaradené do triedy 5 v ktorej jazdia aj Patrik so Sebastiánom. Nakoniec, ako sa hovorí „trpezlivosť ruže prináša“ a presne toto platilo aj v prípade košickej posádky. Jazda na istotu vyniesla nakoniec posádke 3Plast Rally Teamu nielen štvrté miesto v triede 5, ale aj siedme miesto v rámci konečného poradia v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally, kde sú zaradené iba vozidlá s jednou poháňanou nápravou. Rovnako siedme miesto Paťovi a Sebastiánovi patrilo aj v klasifikácii 2WD.

„Bola to z môjho pohľadu super súťaž. Škoda len tej predposlednej rýchlostnej skúšky, veľmi sme sa na ňu tešili a nakoniec nám bol nariadený voľný prejazd. Sme v cieli, poriadne sme si to užili a štvrté miesto v triede nás potešilo a samozrejme aj dobré umiestnenie v slovenských národných majstrovstvách. Auto sme doviezli celé, my sme rovnako bez poruchy, takže sme spokojní. Verím, že aj partneri nášho 3Plast Rally Teamu budú spokojní a ja im za podporu veľmi pekne ďakujem,“ doplnil v cieli súťaže Patrik Kecer.


Po Rallye Dobšiná, súťaži ktorá bola predposlednou v rámci tohtoročného kalendáru SAMŠ, čaká teraz na posádku 3Plast Rally Teamu príprava na posledné kolo šampionátu. To sa bude konať počas predposledného víkendu v mesiaci október v Košiciach.

Miro Majláth 

Spolupracujeme