Kamil a Erik Švecoví smerujú na Rajd Rzeszowski 2022

Kesko Racing Team spoločne s bratskou dvojicou Kamil a Erik Švecoví a vozidlom Peugeot 208 R2 sa postavia na štart 31.Marma Rajd Rzeszowski 2022.


Stopäťdesiat bodový zisk bodov z dvojice absolvovaných rally podujatí radí dvojicu Kamil a Erik Švecoví na druhé miesto priebežného poradia v triede 6 v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2022. Tento stav by Kamil s Erikom radi zmenili už počas nadchádzajúceho piatka a soboty. Práve vtedy sa totiž bude konať predposledné kolo slovenského rally šampionátu. 


31. Marma Rajd Rzeszowski 2022 odštartuje už viac menej tradične ako súčasť Majstrovstiev Slovenska v rally aj v tomto roku. Súťaž, ktorá nikdy nie je ľahká poriadne preverí sily všetkých prítomných posádok. Tých sa v Rzeszowe v priebehu 4. – 6.8.2022 predstaví takmer sedemdesiat, pričom bojovať o body budú nielen v rámci domácich seriálov, ale aj v rámci seriálu FIA CEZ Rally.

„V Rzeszowe sme už v minulosti zopárkrát štartovali, čiže vieme aké budú trate. Ono sa každý rok na nich niečo zmení, ale základ ostáva rovnaký. Trate sú nádherné, ale zároveň aj nesmierne ťažké. Len dúfam, že nebude pršať. Potom sa totiž trať mení na jedno veľké blatovisko, ako tomu bolo v minulom roku. Vtedy som povedal, že tak ťažkú súťaž som ešte v živote nešiel. Ale zvládli sme to a dokonca sme v Rzeszowe v predstihu získali titul v triede 6. Verím tomu, že tento rok bude počasie lepšie. Našim cieľom je dojazdiť až do cieľa,“ zhodnotil Kamil Švec pred odjazdom na súťaž.


Podujatie 31. Marma Rajd Rzeszowski 2022 odštartuje v dňoch 4. – 6.8.2022 v poľskom Rzeszowe a jeho okolí. Súťažiacich čaká dvojetapová súťaž, v rámci ktorej štartové pole čaká zdolať celkovo päťsto kilometrov. V nich je započítaných aj jedenásť rýchlostných skúšok o spoločnej dĺžke viac ako stopäťdesiat kilometrov. Slávnostný štart je síce už vo štvrtok podvečer, ostrý však až v sobotu presne na poludnie. Cieľ celej súťaže je naplánovaný na sobotný podvečer.

Miro Majláth 

null

Spolupracujeme