Jantar Team s Davidom Pabiškom už na šiestom mieste v Original by Motul

GhW4RFcw
Foto: Jantar Team

Druhú etapu Rally Dakar 2022 poznačil zatopený bivak v Al Artawiyah, no meraný úsek súťažiaci napriek tomu absolvovali. Teda až na kategóriu Car Classic, ktorá mala dnešný deň iba voľný prejazd.

Práve z dôvodu zatopeného bivaku bol organizátor nútený zmeniť cieľ dnešnej druhej etapy Rally Dakar 2022. Namiesto do Al Artawiyahu po prejazde meraným úsekom si to súťažiaci nasmerovali rovno do ďalšieho bivaku v Al Quasumah. 


Foto: Jantar Team

V prípade Davida Pabišku, ktorý reprezentuje slovenský Jantar Team v kategórii Original by Motul dnešná etapa dopadla veľmi dobre, keď v absolútnom poradí medzi motocyklistami dojazdil na štyridsiatom ôsmom mieste a v kategórii Original by Motul na piatom mieste. Toto umiestnenie ho zároveň posunulo v kategórii na priebežné šieste miesto.  

„Dnes to bolo fajn, na motorke som sa cítil dobre. Je pravda, že miestami sme leteli doslova na doraz. Keď som sa pozrel na tachometer a bola na ňom rýchlosť stošesťdesiattri kilometrov v takom mäkšom piesku, to už bolo naozaj dosť a chvíľami som z toho mal už dosť strach. Do tankovačky to bolo všetko v poriadku, ale po nej sme išli stotridsať kilometrov iba v dunách. Tam som dvakrát padol, trochu som sa aj doudieral, ale to nevadí, som spokojný,“ opísal dnešnú druhú etapu David Pabiška.


Foto: Jantar Team

V prípade posádky Juraj Ulrich – Ľuboš Schwarzbacher jazdiacej v kategórii Car Classic sa neudialo nič nového a to z dôvodu, že pre spomínanú kategóriu boli dnešne dve plánované regularity zrušené. Juraj s Ľubošom tak absolvovali voľný presun rovno do bivaku Al Quasumah.

Zajtra čaká na všetkých zúčastnených tretia etapa Rally Dakar 2022 smerujúca z Al Quasumahu do Riyadhu. V rámci nej absolvujú trať o celkovej dĺžke 707 kilometrov, pričom z nich bude 465 kilometrov meraných.

Miro Majláth 

null

Spolupracujeme