Jantar Team opäť bližšie k cieľu Rally Dakar 2022

null

Tretia etapa Rally Dakar 2022 sa konala v okolí Al Quasumahu, pričom na súťažiacich čakala dvestopäťdesiatpäť kilometrov dlhá rýchlostná skúška. Kategóriu Car Classic zase trojica skúšok regularity.

Skôr ako sa však dostaneme k tomu, aby sme vám opísali čo zažil Jantar Team v rámci tretej etapy Rally Dakar 2022, musíme sa vám ospravedlniť za včerajšiu mylnú informáciu, ktorá hovorila o tom, že dnes už dakarská karavána dorazí do Riyádhu. Podarilo sa nám totiž akosi nechtiac preskočiť dnešnú etapu, za čo sa ospravedlňujeme.

Trať tretej etapy bola akousi slučkou v okolí bivaku Al Quasumah. Organizátor bol nútený z dôvodu silných dažďov v okolí Al Artawiyahu skrátiť asi o sto kilometrov pôvodne plánovanú dĺžku trate. Čo sa týka podkladu, opäť to bol piesok a duny, pričom podklad bol po spomínaných dažďoch navyše aj poriadne premočený.

David Pabiška, súťažiaci v kategórii Original by Motul bol so svojim výkonom po dojazde do cieľa spokojný, pričom v dnešnej etape mu v rámci kategórie patrilo siedme miesto a strata na víťaza 14 minút a 5 sekúnd. V priebežnej klasifikácii mu aj naďalej patrí piate miesto v kategórii Original by Motul.

„Bolo to dobré a ja som naozaj spokojný. Na trati dosť fúkalo čo nám pomohlo, keďže sa dalo ísť veľmi rýchle. Ani raz som nespadol, bola to paráda. Pri navigácii sme sa menili s jedným ďalším jazdcom, chvíľu to ťahal on, chvíľu zase ja, fungovalo to. Som naozaj spokojný s dnešným výkonom,“ povedal David Pabiška po dojazde do cieľa meraného úseku.

Posádka reprezentujúca slovenský Jantar Team v kategórii Car Classic, čiže Slováci Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher spoločne s vozidlom Mitsubishi mali dnes v pláne úspešne absolvovať tri regularity testy, ako aj prvú navigačnú časť súťaže.

„Myslím, že taký skromný tím, ako sme my, musí dnešok hodnotiť pozitívne. Pozitívne je že sa zlepšujeme, regularity testy sme išli lepšie a čerešničkou na torte bola tá navigačná časť, kde sa nám podarilo urobiť prvé miesto, aj keď s viacerými tímami. Som rád, že sa nám to podarilo, bolo to super,“ doplnil spokojný spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher.

Po prenocovaní v bivaku Al Quasumah čaká zajtra na všetkých účastníkov Rally Dakar 2022 štvrtá etapa, v ktorej závere sa už teraz naozaj dostanú do hlavného mesta Saudskej Arábie, do Riyáhu.