Hviezdy a hviezdičky v Novej Bystrici

Zoznam prihlásených Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 sa pomaly, ale o to istejšie začína poriadne napĺňať. A nielen hviezdičkami, ale aj poriadnymi hviezdami.


V rámci podujatia Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 sú zoznamy prihlásených hneď dva. Jeden obsahuje mená jazdcov, ktorí sa prihlasujú v rámci slovenského kopcového šampionátu, šampionátu historických vozidiel, či kopcového poháru. Zoznam, ale aj samotnú prihlášku na podujatie nájdete na web stránke: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Druhý zoznam zahŕňa v sebe zahŕňa mená jazdcov, ktorí sa prihlasujú do českého EDDA Cupu, ktorý nájdete na web stránke: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=188.

Pri pohľade do oboch zoznamov prihlásených je už dnes jasné, že fanúšikovia pretekov automobilov do vrchu sa v Novej Bystrici v dňoch 13. – 14.8.2022 budú mať na čo tešiť. V slovenskom zozname síce ešte chýba množstvo jazdcov, Martin Juhás, úradujúci slovenský kopcový majster tu nechýba. A v Novej Bystrici, tak ako aj na všetkých predchádzajúcich podujatiach v tomto roku sa predstaví v spolupráci s formulou Lola B02/50. Samozrejme, okrem Martina už zoznam prihlásených obsahuje aj množstvo ďalších veľmi dobrých slovenských jazdcov.


V prípade EDDA Cupu je už k dnešnému dňu prihlásených takmer šesťdesiat jazdcov. Medzi nimi nebude chýbať dvojica jazdcov na vozidlách špecifikácie R5, ktoré určite potešia nejedno oko diváka. 

No a potom je tu ešte tretí, takzvaný neoficiálny zoznam organizátora, do ktorého bolo práve včera dopísané jedno veľmi zaujímavé meno – Filip Mareš. Navyše sa Filip, jeden z aktuálne najlepších českých rally jazdcov predstaví divákom s vozidlom Škoda Fabia WRC vo farbách továrenského tímu Škoda. 

null

Jedno je dnes už na sto percent isté. Podujatie Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 bude zaujímavé, lákavé, jazdecky veľmi pestré a určite aj poriadne napínavé. A preto si ho netreba nechať ujsť. Pripomíname, že podujatie sa bude konať v dňoch 13. – 14.8.2022.

Miro Majláth
tlačový tajomník
Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022

Viac informácií

Spolupracujeme