Dynamax MMSR a MSR PAV 2022 pokračuje v Novej Bystrici

Pri pohľade do kalendáru Slovenskej asociácie motoristického športu je jasné, že do ukončenia seriálov Dynamax MMSR a MSR PAV ostávajú už iba posledné dve podujatia.

To isté platí aj pre seriál MSR PAV HA a SKP. Všetky spomínané seriáli budú mať zastúpenie aj na predposlednom kopcovom víkende tohtoročnej sezóny. Podujatie Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 pritom odštartuje v dňoch 13. – 14.8.2022.

Pre mnohých jazdcov bude trať nachádzajúca sa na spojnici medzi Novou Bystricou a Oravskou Lesnou úplne novou, traťou. Na spomínanej ceste, v nádhernom kraji v okolí Čadce a Oravy sa už preteky automobilov do vrchu síce konali, dokonca až  trikrát, v rokoch 2009, 2011 a 2012. Tie však neboli zaradené do slovenského kopcového šampionátu. A práve táto skutočnosť, vyskúšať si niečo nové, ako sa zdá pritiahne na podujatie Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 množstvo jazdcov. Je to vidno aj na zozname prihlásených, ktorí sa začína pekne napĺňať a to aj napriek faktu, že organizátor zverejnil Zvláštne ustanovenia k podujatiu iba pred uplynulým víkendom. Zoznam prihlásených (vid: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php) totiž už dnes obsahuje osem mien jazdcov, ktorí sa chcú ukázať divákom. Uzávierka prihlášok je pritom až 9.8.2022, čiže o dlhé dva týždne. 


Okrem skupiny jazdcov bojujúcich o body v rámci slovenských kopcových šampionátov bude podujatie obohatené aj o jazdcov českého Edda Cupu. Tu sa do dnešného dňa zaregistrovalo už viac ako päťdesiat jazdcov. Účastníci zo slovenských šampionátov sa však nemusia o svoje miesta na štarte báť. Maximálny počet štartujúcich je totiž stanovený až na stodvadsať, pričom seriáli Dynamax MMSR a MSR, ako aj šampionáty MSR PAV HA a SKP majú prednosť. Napriek tomu netreba zasielanie svojej prihlášky nechať až na posledný možný termín.

Ak by niekto náhodou nevedel nájsť Zvláštne ustanovenia k podujatiu, tie sú zverejnené na web stránke  www.sams-asn.sk.

Miro Majláth
Tlačový tajomník
Dynamax Yokohama Trofeo Slovakia Nová Bystrica 2022 

Viac informácií

Spolupracujeme